Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem zaprasza na letnie spektakle

Kultura
07 lipca 2021
Fotografia przedstawia budynek Teatru Witkacego na zewnątrz od strony Sceny Witkacego. Po prawej stronie na ścianie duży mural przedstawiający autoportret Witkacego. Po lewej wejście do Teatru zasłonięte przez drzewa iglaste i krzewy.
fot. Gaja Gajewska
17 lipca 2021 - 05 sierpnia 2021
Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, ul. Chramcówki 15
(wyświetl mapę dojazdu)
Podczas gdy większość teatrów w Polsce idzie na urlop – Teatr ‘Witkacy’ jak co roku w połowie lipca rozpoczyna kolejny sezon artystyczny i zaprasza na spektakle turystów oraz mieszkańców Zakopanego i okolic.

W wakacje na deskach zakopiańskiego teatru zobaczymy zeszłoroczne premiery – „The Underground Man” wg Fiodora Dostojewskiego, „Akt Przerywany, czyli Teatr Nie(konsekwencji)” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza oraz najnowszy spektakl w ramach Sceny Propozycji Aktorskich, którego premiera odbyła się w połowie czerwca – „Nietoperz czyli dwoistość” w reżyserii dwójki Aktorów – Joanny Banasik oraz Krzysztofa Najbora.
W repertuarze nie zabraknie również przedstawień na podstawie twórczości Patrona Teatru – Witkacego – Widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Metafizykę dwugłowego cielęcia” oraz „Demonizm zakopiański”.

W sezonie letnim teatr zagra również poza swoją siedzibą przy Chramcówkach 15 – 29 lipca oraz 5 sierpnia ‘Witkacy’ zagości w Hotelu TATRY (należącym do Spółki POLSKIE TATRY S.A., której właścicielem jest Gmina Miasto Zakopane) na Polanie Zgorzelisko (Małe Ciche 91, 34-531 Murzasichle). Zaprezentowane zostaną tam dwa spektakle „Takie Małe Nic” oraz „Demonizm zakopiański” – bilety dostępne są online na stronie teatru oraz w recepcji Hotelu TATRY.

W nowym sezonie artystycznym, po ponad rocznej przerwie związanej z epidemią, teatr wznawia organizację warsztatów teatralnych. Najbliższy termin to 31 lipca – 2 sierpnia, zapisy przyjmowane są do 20 lipca na adres . Szczegółowy plan warsztatów dostępny jest na stronie teatru (www.witkacy.pl/teatr/warsztaty ).

Szczegółowy repertuar oraz bilety dostępne są na stronie teatru: http://www.witkacy.pl/pl/repertuar/aktualnie-grane

Galeria zdjęć

Autor: Marta Gajewska/Teatr Witkacego