Na tegoroczne, rodzinne świętowanie złożyły się m.in. inscenizacja wjazdu marszałka Józefa Piłsudskiego do Nowego Sącza (przypominająca wydarzenia z drugiej połowy grudnia 1914 roku po zwycięskiej bitwie pod Marcinkowicami), kiermasz rękodzieła ludowego i niepodległościowych pamiątek, występ zespołu regionalnego Jasieniczanka ze Śląska Cieszyńskiego oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z towarzyszeniem zespołu regionalnego Lachy. W wydarzeniu uczestniczył Leszek Zegzda z zarządu województwa.
Rodzinny festyn patriotyczny w Nowym Sączu
Kultura
13 listopada 2017
Tradycją stały się już festyny patriotyczne organizowane w Miasteczku Galicyjskim w kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.
Inne artykuły dotyczące tematu: Kultura
- Kulturaponiedziałek, 12 maja 2025Kulturalna Małopolska na początek tygodniaKoncerty, spektakle, warsztaty - sprawdź, co na początek tygodnia przygotowały małopolskie instytucje (...)
- Kulturaponiedziałek, 12 maja 2025Powiatowy Dzień Bibliotekarzy w Miechowie9 maja w Starostwie Powiatowym w Miechowie odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego (...)
- Kulturaponiedziałek, 12 maja 202511. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z FolkloremTo będzie tydzień pełen muzyki, tańca i folkloru z całego świata! Wszystko za sprawą 11. Międzynarodowych (...)
Najnowsze artykuły:
- Fundusze europejskieponiedziałek, 12 maja 202593,5 mln zł na budowę przystanku kolejowego Kraków Prądnik CzerwonyDzięki wsparciu Funduszy Europejskich, na północy Krakowa już niedługo powstanie wyczekiwana inwestycja: nowy przystanek (...)
- Edukacjaponiedziałek, 12 maja 2025Święto Uniwersytetu Komisji Edukacji NarodowejKrakowski Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej celebrował swoje święto. W Auli Głównej UKEN spotkały (...)
- Sportponiedziałek, 12 maja 2025Nowy rozdział w historii polskiego biathlonuW poniedziałek 12 maja wicemarszałek Witold Kozłowski wspólnie z radnym województwa Janem Piczurą (...)