Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Opera Krakowska: Muzykoterapia dla kobiet w ciąży

Kultura
20 marca 2017
Czy muzyka może pomóc przy porodzie? Ile słyszą dzieci w łonie i czy gatunek muzyki ma wpływ na to czy wyrosną na prawdziwych melomanów? Czym różni się bierne i czynne słuchanie? Odpowiedzi na te i inne pytania będą mogły poznać uczestniczki zajęć z muzykoterapii dla kobiet w ciąży, które właśnie ruszają w Operze Krakowskiej, wojewódzkiej instytucji kultury. Pierwsze już w najbliższą sobotę.

Od 25 marca Opera Krakowska zaprasza na nowy cykl spotkań pt. „Z muzyką od poczęcia”, które adresuje do przyszłych mam. W zajęciach można wziąć udział już w pierwszych tygodniach ciąży – bo w trakcie warsztatów kobiety będą mogły się dowiedzieć jak dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce mogą kształtować rozwój swoich maleństw.

Warsztaty będą prowadzone przez muzykolożkę i muzykoterapeutkę - Karolinę Gwardzik oraz psycholożkę - Ilonę Obrączkę-Górską. Prowadzące nie tylko pomogą przygotować się kobietom do porodu, nauczą ich technik relaksacyjnych, ale też aktywnego słuchania muzyki – co z pewnością uczyni je bardziej świadomymi słuchaczami. W trakcie zajęć będzie także czas na naukę śpiewania kołysanek i odczytywania reakcji dziecka na bodźce zewnętrzne.

Na każdym ze spotkań będą omawiane inne zagadnienia. W sezonie 2016/2017 zaplanowano 4 spotkania:

  • 25 marca 2017, godz. 11.00
  • 10 kwietnia 2017, godz. 17.00
  • 20 maja 2017, godz.11.00
  • 12 czerwca 2017, godz. 17.00

Zajęcia będą prowadzone w grupie do 20 osób na antresoli Opery Krakowskiej, każda z lekcji będzie trwać ok. godziny. Koszt to jedyne 6 zł - bilety możńa nabyć w kasie opery.

Przypomnijmy, że warsztaty „Z muzyką od poczęcia” są realizowane w ramach projektu „Bon Kultury”, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM