Co musi zrobić orkiestra / kapelmistrz?
Wypełnić ankietę z deklaracją chęci udziału w spotkaniu i uzasadnić w krótkim opisie dlaczego
to właśnie w tej orkiestrze powinien zostać przeprowadzony warsztat metodyczny, a następnie przesłać dokument na adres do dnia 15 października.
Co zrobi organizator
Spośród nadesłanych ankiet, do dnia 22 października, wybierze te orkiestry, w których zorganizowane zostaną spotkania warsztatowe. Orkiestry dobrane zostaną pod względem różnego stopnia zaawansowania i specyfiki działalności. Pod uwagę będzie także brany zakres terytorialny - skąd orkiestry pochodzą. Następnie z każdym zespołem indywidualnie ustalony zostanie termin oraz osoba prowadząca spotkanie. Dobór prowadzącego warsztaty zostanie dostosowany do stopnia zaawansowania orkiestry, zarówno muzycznego, jak i brzmieniowego.
Celem spotkań jest praktyka metod pracy muzycznej z zespołem instrumentalnym. Wraz z zaproszonymi specjalistami, muzycy oraz kapelmistrzowie ćwiczyć będą aspekty dydaktyczne, organizację i przebieg próby, pracę nad brzmieniem, poziomem zespołu, nad możliwościami i znaczeniem prezentacji publicznych.
W poszczególnych warsztatach - na zasadzie wolnych słuchaczy - będą mogli wziąć również udział kapelmistrzowie czy muzycy innych zespołów. Sposób zgłaszania się na poszczególne spotkania zostanie ogłoszony i podany do wiadomości po szczegółowych ustaleniach z wybranymi do udziału w projekcie orkiestrami.
Warsztaty są dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w związku z czym udział w warsztatach jest bezpłatny.
Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatów, jak również zmiany w programie - w szczególności w przypadku konieczności dostosowania się do aktualnej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych odgórnych obostrzeń i zakazów.
Szczegółowych informacji dotyczących warsztatów udziela Arleta Kmiecik, tel. 18 448 26 49, e-mail: .
Ankieta / Deklaracja udziału do pobrania na stronie: mcksokol.pl