Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska nagrodzi dobrą architekturę

Kultura
18 czerwca 2018
Platforma widokowa w Woli Kroguleckiej
Są nie tylko zaprojektowane w nowoczesny i interesujący sposób, ale co najważniejsze – z dbałością o zachowanie ładu przestrzennego oraz kontekstu miejsca, w którym funkcjonują. Mowa m.in. o wyjątkowych siedzibach instytucji kultury, szkołach czy budynkach mieszkalnych, które powstają w całej Małopolsce. Mijasz codziennie budynek, który Cię zachwyca? Już dziś zgłoś go do walki o Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza – zgłoszenia są przyjmowane jeszcze tylko przez dwa tygodnie!

Małopolska zachwyca nie tylko ze względu na piękno przyrody czy wielowiekowe zabytki, które można znaleźć we wszystkich zakątkach naszego regionu. Nie brakuje tu jednak także wielu wyjątkowych w skali całej Europy budynków, w których stosowane są nie tylko innowacyjne rozwiązania architektoniczne, ale które nawiązują też do bogatego dziedzictwa kulturowego Małopolski

– mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa i zachęca wszystkich projektantów oraz inwestorów do zgłaszania swoich najnowszych realizacji.

Przypomnijmy, że Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza jest przyznawana już po raz dziewiąty. Docenia ona najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Jest ona przyznawana raz na dwa lata w trzech kategoriach:

  • architektura użyteczności publicznej,
  • architektura mieszkaniowa,
  • przestrzeń publiczna.

Co zrobić, aby w tym roku starać się o przyznanie prestiżowego wyróżnienia? Wystarczy wypełnić dostępny poniżej formularz i dostarczyć go wraz z wymaganymi załącznikami do 2 lipca 2018 r. do sekretariatu konkursu, czyli siedziby Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Kraków (pl. Szczepański 6, 31-011 Kraków). Potem zostaje już tylko czekać na wyniki – laureatów wyłoni sąd konkursowy, który oceni projekty pod kątem wykorzystania nowatorskich rozwiązań architektonicznych i estetycznych oraz twórczego nawiązania do regionalnego charakteru architektury Małopolski.

Przypomnijmy, że każdy z projektów musi być usytuowany na terenie Małopolski i oddany do użytku w ciągu dwóch lat poprzedzających ogłoszenie konkursu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.witkiewicz.malopolskanagroda.pl oraz w regulaminie konkursu dostępnym poniżej. Zobacz także zdjęcia niektórych budynków, które zostały ostatnio wyróżnione nagrodą.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM