Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Lubię być szczęśliwa - koncert Doroty Miśkiewicz

Kultura
12 lutego 2019
 Dorota Miśkiewicz
fot. fot. Honorata Karapuda © Universal Music Polska
Dorota Miśkiewicz
19:00 21 marca 2019
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz
(wyświetl mapę dojazdu)
Podczas koncertu "Lubię być szczęśliwa" wokalistka sięga po utwory, których wartością jest nie tylko muzyka, ale także słowo - to z bliższych i dalszych okolic poezji. Zapraszamy 21 marca do Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Bilety do nabycia od 21 lutego.

Inspiracją do przygotowania programu były okołoliterackie przedsięwzięcia artystyczne Doroty: udział w spektaklu muzycznym Wieczorem z poezją Józefa Czechowicza i muzyką Włodka Pawlika, koncerty i płyta Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci przygotowane wraz z zespołem Kwadrofonik, ale także długoletnia muzyczna przyjaźń z Grzegorzem Turnauem. 

Podczas koncertu będzie można usłyszeć piosenki do wierszy Wisławy Szymborskiej  (Przy Winie),  utwory z tekstami Wojciecha Młynarskiego (Samba z kalendarza), Agnieszki Osieckiej (Zielono mi), Bogdana Loebla (Anna Joanna), Jeremiego Przybory (Bo we mnie jest seks), a także piosenki, których słowa napisali krakowscy poeci i przyjaciele Doroty - Grzegorz Turnau (Ale) i Michał Rusinek (Nucę, gwiżdżę sobie). 

Tytułową piosenkę Lubię być szczęśliwa z muzyką Jerzego Wasowskiego i tekstem Antoniego Marianowicza można zaś uznać za wyznanie samej Artystki, bo doświadczając jej koncertów, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że tak jest w istocie. 

Ona po prostu lubi być szczęśliwa.

WYSTĄPIĄ:
Dorota Miśkiewicz - śpiew
Artur Lesicki - gitary
Tomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe
Robert Kubiszyn - bas
Łukasz Żyta - perkusja

BILETY: 40 zł, 35 zł, 30 zł
DODATKOWE INFORMACJE:
Bilety w sprzedaży od 21 lutego w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
Rezerwacje od 22 lutego w miarę wolnych miejsc.
www.mcksokol.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach XV Wiosennego Festiwalu Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH.

Galeria zdjęć