Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Szymbark. Wystawa "Lśnieniem przywołane"

Kultura
15 września 2023
18:00 15 września 2023 - 11 października 2023
Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku, 38-311
W piątek 15 września o godz. 18:00 zapraszamy na inaugurację wystawy Projekt "Lśnieniem przywołane", który wprowadza nas w świat literackiej i wizualnej gry. Fotograficy Arek Kapłon, Natalia Pacana-Roman, Teodor Włosek podejmują się fotograficznych adaptacji tekstów literackich Zygmunta Haupta.
Zdjęcia stanowią dialog pomiędzy pięknem słowa, a mocą obrazu. Fragmenty prozy Zygmunta Haupta stają się punktem wyjścia do tworzenia unikalnych opowieści wizualnych, oddających głęboką treść, wydobywając z niej emocje, klimat oraz duchową refleksję.
Każda fotografia jest swoistym odczytaniem tekstu literackiego. Dzięki delikatnemu światłu, ukrytym detalom oraz wyrazistym kontrastom obrazów jesteśmy prowadzeni w przestrzeń interpretacji, gdzie widz ma możliwość zanurzenia się w znaczeniach i atmosferach. Te obrazy pozwalają spojrzeć na tekst z nowej perspektywy, odkryć nowe aspekty fabuły oraz docenić wielowarstwowość słów.

Prezentacja stanowi wyjątkową okazję, by przenieść się od słowa do obrazu, podążając zmysłami ścieżkami literackimi. Ta wystawa łączy różne formy wyrażenia artystycznego, dowodząc, że literatura i fotografia, mimo różnic w formach, mają zdolność poruszenia zmysłów w sposób niezwykle zbliżony. Projekt pobudza naszą wyobraźnię i skłania do refleksji nad tym, w jaki sposób słowa Haupta przekształcają się w obrazy. Jest to próba odpowiedzi na pytanie: Jak można uchwycić magię literatury w kadrze fotografii? Te fotografie to nie tylko obrazy; to interpretacje, to rozmowy między obrazem a słowem.
 
 
 
Wystawa potrwa od 15 września do 11 października br.
Wernisaż wystawy 15 września godz. 18:00 Ośrodek Konferencyjno - Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku.
 
 

Galeria zdjęć