Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Kulturalna Małopolska w sieci

Kultura
25 marca 2020
Obsada Fantazji o Ludwiczku
fot. Teatr im. J. Słowackiego
Obsada Fantazji o Ludwiczku
Odwiedź małopolskie instytucje kultury, nie wychodząc z domu. Tym razem m.in. teatralna fantazja z Ludwiczkiem oraz filmowa podróż śladem galicyjskiego podróżnika.

Teatr im. J. Słowackiego zaprasza do spędzenia piątkowego wieczoru z fantazją online o premierze, która się nie odbyła. Na 27 marca zaplanowano premierową inscenizację muzycznego widowiska Ludwiczek" w reż. Daniela MalcharaRafała Szumskiego. W związku z epidemią koronawirusa, data premiery została przesunięta na późniejszy termin. Ale twórcy i aktorzy (m.in. Rafał Szumera, Karolina Kazoń, Tomasz MiędzikEwelina Cassette) w najbliższy piątek spotkają się z publicznością. Za pośrednictwem internetu. Transmisja Fantazji o Ludwiczku rozpocznie się na profilu FB Teatru (tutaj) o godz. 20.00.

Również w piątkowy wieczór transmisja wyjątkowego koncertu na profilu FB Filharmonii Krakowskiej. Dla melomanów zagra duet Natalia Jarząbek (flet) i Emma Wils (fortepian). Na recital złożą się kompozycje z nagranej przez artystki w ubiegłym roku płyty "Infinity". Ciekawostką - elementem wspólnym wszystkich utworów jest stosowanie przez Natalię Jarząbek techniki oddechu permanentnego, która umożliwia jej grę... bez zaczerpnięcia naturalnego oddechu przez bardzo długi okres czasu! Transmisja koncertu rozpoczyna się o godz. 19.30. tutaj.

Za sprawą Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu można odbyć wirtualną wędrówkę po Galicji Mieczysława Orłowicza. Autor bezcennego dla historyków przewodnika, wydanego w 1914 roku,stał się inspiracją niezwykłego filmu dokumentalnego. Reżyser Jacek Kurzeja oprowadza widzów po miejscach opisywanych przez podróżnika i pokazuje, jak wyglądają one dzisiaj. Film do obejrzenia w całości na kanale YouTube Muzeum

 

Cricoteka opowiada o najważniejszych eksponatach ze swoich zbiorów i wystawy stałej. Na stronie instytucji (tutaj)znajduje się bogate archiwum audiodeskrypcji. Zapoznając się z plikami dźwiękowymi, można poznać sześć etapów twórczości teatralnej Tadeusza Kantora – od Podziemnego Teatru Niezależnego po Teatr Śmierci.

Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej inauguruje nowy cykl artykułów o tematyce związanej z dziedzictwem kulturowym regionu. Pierwsze teksty zostały poświęcone: czczonym na Górnej Orawie pogromcach zarazy oraz orawskim zwyczajom z okresu Wielkiego Postu i Wielkanocy. Artykuły są publikowane na stronie muzeum tutaj.

Galeria zdjęć