Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Książka w podróży

Kultura
24 lipca 2019
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Kolejami Małopolskimi zaprasza na kolejną odsłonę Lotnej Czytelni, tym razem zatytułowaną Książka w podróży. Akcja będzie miała miejsce w najbliższy czwartek, 25 lipca o godzinie 14.05 na Dworcu Głównym w Krakowie, skąd odjedzie pociąg wojewódzkiego przewoźnika.

W tym popołudniowym pociągu relacji Kraków-Balice-Wieliczka będzie można spotkać pracowników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Kolei Małopolskich, oferujących książki i zachęcających do czytania w podróży.

Cieszę się, że akcja będzie prowadzona w Kolejach Małopolskich. Pociąg to właśnie jedno z tych miejsc, gdzie w spokoju, w komfortowych warunkach można sięgnąć po lekturę. Jestem przekonana, że mieszkańców Małopolski nie trzeba namawiać do czytania, ale z pewnością dobra książka umili czas w podróży

- mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa.

- Jest nam bardzo miło, że nasza akcja zyskuje ciągle nowych partnerów i dzięki nim trafia do kolejnych potencjalnych czytelników – dodaje Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie.

Do tej pory książki w ramach akcji Lotna Czytelnia, poza jeżdżącym po Plantach bibliotecznym rowerem cargo, można spotkać m.in. na Małopolskim Dworcu Autobusowym, w klubach, kawiarniach i na regałach bookcrosingowych na terenie Krakowa.

Galeria zdjęć