Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Jazzitup.pl - jazzowy kalendarz Małopolski

Kultura
21 czerwca 2016
Jazzitup.pl Jazzitup.pl
Szukasz ciekawych muzycznych propozycji na letni wieczór? Chcesz wiedzieć, gdzie w Małopolsce odbywają się jazzowe koncerty?  Skorzystaj z podpowiedzi internetowego kalendarza, który stworzyło Województwo Małopolskie. Na stronie www.jazzitup.pl możesz już teraz sprawdzić, gdzie od czerwca do września pojawią się największe gwiazdy muzyki jazzowej.

Pat Metheny, Włodzimierz Nahorny, Lora Szafran, Atom String Quartet, Bartosz Dworak – to tylko niektórzy z artystów, jacy odwiedzą w tym roku Małopolskę. Co zrobić, żeby nie przegapić żadnego koncertu? W trzymaniu ręki na pulsie pomoże kalendarz Jazzitup.pl , który stworzyło właśnie Województwo Małopolskie. To kolejny projekt muzyczny, po m.in. Theatrum Musicum, w który angażuje się Małopolska.

W Małopolsce w każde wakacje odbywa się ponad setka wydarzeń jazzowych, organizowanych przez kilkadziesiąt instytucji. To zarówno plenerowe koncerty w centrach dużych miast, jak i wydarzenia odbywające się urokliwych miejscowościach na krańcach naszego regionu. Wiele z nich umyka jednak naszej uwadze, nie wiedzą też o tym turyści odwiedzający nasze województwo. A przecież poznawanie Małopolski przez pryzmat muzyki może być niezwykle interesujące! W końcu to stolica naszego regionu, Kraków, jest najważniejszym miejscem na jazzowej mapie Polski – mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Warto wiedzieć, że zaproszenie do udziału w projekcie Jazzitup.pl przyjęło kilkadziesiąt klubów, festiwali i centrów kultury z całej Małopolski, m.in.: Harris Piano Jazz Bar, Piec Art Acoustic Jazz Club, Muzyczna Owczarnia, Bombay Music w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Małopolski Ogród Sztuki, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, Festiwal Kultury Żydowskiej, Baszta Jazz Festiwal w Czchowie, Młyn Jazz Festival w Wadowicach.

W przyszłości być może uda się tak rozbudować platformę Jazzitup.pl, by obejmowała wydarzenia z całej Polski.  
(Biuro Prasowe UMWM)

Zobacz także:
www.facebook.com/jazzitupPL
www.twitter.com/jazzitup_pl
Instagram: @jazzituppl

Galeria zdjęć