Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Nowa biblioteka dzięki środkom unijnym

Fundusze europejskie
04 lipca 2018
Już za dwa lata czytelnicy z Krzeszowic będą mogli wypożyczyć książki w nowoczesnej siedzibie biblioteki głównej. Wszystko dzięki unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 2,7 mln zł.  Umowę na dofinansowanie podpisał w środę marszałek Jacek Krupa i Klaudia Węgrzyn, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach.

Wypożyczalnia, czytelnia czasopism, pracownia internetowa, a także sala filmowa czy kącik małego czytelnika – to wszystko znajdzie się w nowej siedzibie Biblioteki Głównej w Krzeszowicach. Inwestycja, której całkowity koszt oszacowano na ponad 4,2 mln zł, zakończy się do końca czerwca 2020 r.  

Co jeszcze czeka na mieszkańców? Z nowego budynku będą mogli korzystać nie tylko pasjonaci dobrej książki, ale również uczestnicy warsztatów artystycznych, a nawet turyści – bo planuje się tu uruchomienie punktu informacji turystycznej. Nowa biblioteka ma być też miejscem tętniącym życiem – w planach jest już sporo wydarzeń kulturalnych, koncertów i wystaw.

Zyska też najbliższe otoczenie przyszłej siedziby biblioteki, bo na ul. Szkolnej w Krzeszowicach zostaną też ustawione nowe ławki, stoliki czy stojaki rowerowe. Pojawią się też zadbane zieleńce.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM