Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolskie firmy będą bardziej innowacyjne

Fundusze europejskie
02 stycznia 2018
Prawie 85 mln zł czeka na małopolskich przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w rozwój działalności badawczo-rozwojowej. To wyjątkowa okazja zwłaszcza dla dużych firm, które mogą otrzymać pieniądze chociażby na stworzenie nowych laboratoriów i wyposażenie ich w profesjonalny sprzęt. Na dofinansowanie mogą liczyć też mniejsze firmy, dzięki czemu będą mogły wprowadzać na rynek nowe produkty i usługi. Nabór wniosków o dofinansowanie trwa do 30 stycznia 2018 r.

Województwo Małopolskie stwarza przyjazne warunki do prowadzenia biznesu, co jest w dużej mierze efektem mądrego inwestowania unijnych dotacji na wsparcie przedsiębiorczości. Dzięki funduszom unijnym po raz kolejny mieszkańcy regionu mają możliwość otrzymania wsparcia finansowego na rozwój ich firm, które z roku na rok są coraz bardziej nowoczesne i konkurencyjne

– mówi wicemarszałek Stanisław Sorys. Dodaje również, że trwający właśnie nabór wniosków o dofinansowanie to świetna okazja dla firm, które na poziomie regionalnym mogą starać się o duże środki na rozwój innowacji.

Przyznane dotacje pomogą małopolskim przedsiębiorcom w stworzeniu w ich firmach specjalnych centrów badawczo-rozwojowych oraz w zakupie najnowocześniejszego sprzętu, który pozwoli na badanie jakości wytwarzanych przez firmy produktów oraz ulepszanie dalszych procesów. O dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020  mogą starać się małopolskie firmy oraz konsorcja z udziałem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Do mikro i małych firm mogą trafić dotacje w wysokości do 55 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, do średnich – do 45 proc., a do pozostałych firm – do 35 proc.

Przypomnijmy, że poprzedni konkurs, w ramach którego wsparto rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej w małopolskich firmach został przeprowadzony w 2016 r. Pozwolił on na realizację 25 projektów na łączną kwotę 30 mln zł.

Galeria zdjęć