Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Fundusze unijne pomogą odkrywać wynalazki

Fundusze europejskie
16 marca 2017
Twoja firma ma ciekawy, innowacyjny pomysł – brakuje tylko środków? Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Już 31 marca br. rusza nabór wniosków w konkursie, w którym będzie można zdobyć dotację na m.in. prowadzenie badań naukowych w przedsiębiorstwach, przygotowanie doświadczalnych prototypów czy uruchomienie pierwszej testowej linii nowego produktu. Do podziału jest ponad 173 mln zł.

To kolejny nabór, dzięki któremu wspierane będą innowacyjne pomysły małopolskich firm.

Na pieniądze mają szansę mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które zazwyczaj nie są w stanie wygospodarować tak ogromnych środków finansowych na prace badawcze. To dla nich ogromna szansa. Wierzę, że dzięki temu znacznie zwiększy się konkurencyjność i innowacyjność małopolskiego sektora MŚP

– podkreśla wicemarszałek Stanisław Sorys.  

Co ważne, w konkursie mogą wziąć udział nie tylko pojedyncze firmy, ale również konsorcja przedsiębiorstw z mikro, małymi i średnimi firmami, jak i z jednostkami naukowymi, organizacjami pozarządowymi czy instytucjami otoczenia biznesu.

Warto przygotować wniosek, bo do wywalczenia jest dotacja na m.in. zakup wyników badań naukowych, które posłużą do dalszych prac badawczych i rozwojowych w danej firmie. Badania mogą dotyczyć np. nowych technologii, zastosowania ich w znacznie zmienionych warunkach. Na wsparcie mogą też liczyć przedsiębiorcy, którzy chcą stworzyć doświadczalne prototypy innowacyjnych rozwiązań, instalacje demonstracyjne lub uruchomić pierwszą, eksperymentalną produkcję swojego wynalazku.

W zależności od typu projektu, a także wielkości wnioskującej firmy, można zdobyć dofinansowanie w wysokości od 25% do nawet 80% kosztów kwalifikowanych. Szczegółowe zasady naboru, a także wszystkie potrzebne dokumenty można znaleźć tu.

Nabór wniosków trwa od 31 marca do 31 sierpnia 2017 r. do godziny 15:00. Komplet dokumentów należy złożyć za pośrednictwem systemu e-RPO dostępnego na stronie internetowej  www.erpo.malopolska.pl.

Galeria zdjęć