Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Zdobądź bon edukacyjny

Edukacja
24 lutego 2017
Masz ciekawy pomysł na projekt, który może rozbudzić wśród uczniów zainteresowanie kulturą i sztuką? A może chcesz postawić na edukację artystyczną, która w niebanalny sposób zachęca dzieci do twórczej aktywności? Właśnie wystartował otwarty konkurs ofert „Bon edukacyjny”. W tym roku zarząd województwa przeznaczył na ten cel 90 tys. zł.

Nie mam wątpliwości, że bon edukacyjny to projekt, który od lat w ciekawy sposób uatrakcyjnia ofertę edukacyjną małopolskich szkół – pomaga dzieciom odkryć talent artystyczny, rozbudza wśród nich zainteresowanie kulturą i sztuką. A inwestycja w pasję młodych Małopolan to jeden z najlepszych wyborów

– przekonuje Grzegorz Lipiec z zarządu województwa, który odpowiada m.in. za kwestie edukacji.

Nietypowe warsztaty artystyczne dla uczniów, ciekawe wydarzenia promujące i przybliżające im różne dziedziny sztuki – te i wiele innych pomysłów można zrealizować w ramach „Bonu edukacyjnego 2017”. O dotację z budżetu województwa mogą się starać organizacje pozarządowe, których statutowa działalność jest zgodna z ideą konkursu.

W tym roku zarząd województwa na bon edukacyjny przeznaczy w sumie 90 tys. zł – jednak maksymalna kwota przeznaczona na jeden projekt to 10 tys. zł.  Projekty, które mają szansę na wsparcie, powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 marca i zakończyć przed 15 grudnia 2017 roku.

Oferty można składać do 13 marca 2017 -  za pośrednictwem poczty, przesyłając na adres Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, ul. Racławicka 56, 30 – 017 Kraków lub osobiście – składając na dzienniku podawczym urzędu.

Więcej informacji, w tym wymagane formularze i regulamin, można znaleźć tu.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM