Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Festiwal Zawodów: Zdecyduj o swojej przyszłości

Edukacja
23 marca 2018
Aż 130 stoisk, a na nich interesujące pokazy, spotkania z doradcami zawodowymi oraz możliwość spróbowania własnych sił w wybranych profesjach – to wszystko czeka na uczniów podczas się Festiwalu Zawodów 2018, który odbywa się od 22 do 24 marca w stolicy Małopolski.

Wybór odpowiedniego zawodu to jedna z tych decyzji, od których często zależy całe nasze dorosłe życie. Dlatego już po raz szósty samorząd województwa organizuje Festiwal Zawodów, podczas którego uczniowie dowiedzą się jak zaplanować swoją przyszłość i wybrać zawód, którego wykonywanie będzie nie tylko sposobem na życie, ale też prawdziwą przyjemnością

– mówi Grzegorz Lipiec, odpowiedzialny w zarządzie województwa za obszar edukacji.

Podczas festiwalu uczniowie, którzy nie wiedzą jeszcze co robić w przyszłości, mogą zaczerpnąć porad od swoich starszych kolegów, którzy wybór zawodu mają już za sobą. Podczas wydarzenia uczniowie techników i szkół zawodowych prezentują m.in. jak wygląda nauka w ich szkołach, ale co najważniejsze – dają też młodszym uczniom możliwość podpatrzenie ich pracy „od kuchni”. Biorą oni udział w ciekawych eksperymentach oraz sami mogą wykonać interesujące zadania związane chociażby z mechaniką, gastronomią, a nawet… modą.

Co jeszcze czeka na wszystkich uczestników tegorocznego Festiwalu Zawodów? Przez cały czas trwania targów do dyspozycji uczniów są doradcy zawodowi, z którymi można porozmawiać na temat własnych zainteresowań oraz tego, jaki zawód i ścieżkę dalszego rozwoju wybrać.

- Jestem pewien, że zbliżający się Festiwal Zawodów pozwoli wielu osobom podjąć właściwą decyzję na temat swojej kariery, a z oferty skorzystają – podobnie jak w poprzednich latach – tysiące uczniów z całej Małopolski – dodaje Grzegorz Lipiec i zachęca do udziału w wydarzeniu.

Wydarzenie odbywa się w hali Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie, a wstęp na festiwal jest bezpłatny. Szczegółowy program, spis wystawców oraz plan targów można znaleźć tutaj.

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2018

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM