Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

W rytmie nauki

Edukacja
21 września 2022
Co roku tłumy młodych ludzi, którzy lubią nauki ścisłe a nie lubią przyrody, jak i tych co mają na odwrót, przybywają do Małopolski by przekonać się, co nowego w trawie piszczy. Już 30 września wielki naukowy spektakl przyciągnie przed swoje oblicze małych i dużych wielbicieli nauki. Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!

AKTORZY

Nie piszczą, a pięknie śpiewają i robią to na cały głos. Fizyka kwantowa, chemia analityczna, geografia, przyroda, geologia, informatyka i algebra - to tylko pierwszy rząd sopranów. Zaraz za nimi nie ciszej brzmi: automatyka, robotyka, metalurgia, dendrologia i tak dalej, i tak dalej…..

Małopolska Noc Naukowców swoimi wyjątkowymi trylami i ozdobnikami przyciąga młodzież już nie tylko z Małopolski, ale i spoza regionu. Przywołuje i zaprasza do pięknego świata – świata nauki. Przyciąganie elektromagnetyczne, tej nocy działa wyjątkowo silnie. Fale dźwiękowe, grawitacyjne, akustyka i astronomia to zagadnienia obok których żaden miłośnik naukowych poczynań nie przejdzie obojętnie. Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

KOMPOZYTORZY

Kompozytorami tego wielkiego i niezwykłego przedsięwzięcia na ponad 2000 atrakcji są naukowcy z ok. 40 małopolskich instytucji naukowych. Pracownicy firm B+R, badacze z małopolskich uniwersytetów i szkół wyższych oraz studenci z kół naukowych, są gotowi by zaśpiewać ciche mormorando dla młodego pokolenia. Każdy z osobna i wszyscy razem zadbają o to, by podczas 16. Małopolskiej Nocy Naukowców nie zasnął nikt! Wybuchy eksperymenty, pokazy, dobra zabawa i szlifowanie umiejętności to tylko wybrane atrakcje, które czekają na uczestników MNN.

PUBLICZNOŚĆ

Wszystkich chętnych do udziału w naukowym przedstawieniu zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia i wyboru ulubionych pokazów, eksperymentów, wykładów itp. Wiele atrakcji dostępnych jest bez konieczności wcześniejszego zapisu, a na wybrane - obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Rejestracja na wydarzenia zamknięte Małopolskiej Nocy Naukowców rusza 22 września o godz. 9.00.

Informacje o programie i sposobie rejestracji dostępne są na stronie wydarzenia: www.nocnaukowcow.malopolska.pl

Do zobaczenia!

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM / Zespół ds. Współpracy Gospodarczej / ACH