Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Przyszła elita Małopolski

Edukacja
13 czerwca 2006
Macie szansę stać się elitą społeczeństwa, możecie zaistnieć w świecie, który jest niezwykle fascynujący – życzę Wam, abyście to odczuli... – motywował zgromadzonych w krakowskiej PWST uczniów marszałek Janusz Sepioł. 162 laureatów olimpiad, konkursów i turniejów, 18 młodych sportowców i 8 trenerów odebrało z rąk marszałka województwa nagrody podczas dorocznej "Gali laureatów olimpiad, konkursów i turniejów" zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Od 2000 r. Województwo Małopolskie wyróżniło w ten sposób niemal 900 osób.

Województwo Małopolskie od 2000 r. realizuje Program Promocji Zdolnej Młodzieży i wspiera aspiracje edukacyjne uczniów i studentów. Każdego roku nagradzani są młodzi Małopolanie, laureaci olimpiad, konkursów oraz turniejów. Od 2000 r. wyróżnionych zostało w ten sposób 796 uczniów. Podczas dzisiejszej gali nagrodami Marszałka Województwa Małopolskiego zostało uhonorowanych 162 laureatów uczestniczących w 23 olimpiadach przedmiotowych oraz 19 konkursach i turniejach.

Podczas uroczystej Gali Laureatów zostały wręczone także nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury fizycznej za rok 2005. Nagrody te przyznawane są za uzyskane wyniki sportowe w imprezach rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych od 12 do 20 lat. Nagrodzonych zostało 18 zawodników. Reprezentowali oni nasz region w następujących dyscyplinach: biathlon niepełnosprawnych, narciarstwo biegowe niepełnosprawnych, biathlon, narciarstwo klasyczne, kajakarstwo górskie, tenis, kajakarstwo klasyczne, brydż sportowy, sporty motorowe, wushu, pływanie.
Nagrody wręczone zostały również 8 trenerom, których podopieczni zdobyli złote, srebrne i brązowe medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

W uroczystości wziął udział członek zarządu województwa Wiesław Zimowski.