Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Po raz 9. zagramy w ekonomię społeczną

Edukacja
11 lutego 2020
10 lutego 2020 - 21 lutego 2020
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zaprasza wszystkie małopolskie szkoły średnie do udziału w tegorocznej edycji rozgrywek "Chłopska Ekonomia Społeczna 2020". Rekrutacja trwa od 10 do 21 lutego 2020 r.

W trakcie dwugodzinnego spotkania uczniowie będą grali w grę planszową, która pozwala w przyjazny i zabawny sposób zrozumieć zasady rządzące ekonomią społeczną. „Przedsiębiorcy” założą spółki, wyprodukują towary, wyruszą na wyprawy handlowe, zarobią pieniądze, a zgromadzony zysk przeznaczą na cele społeczne sponsorując określone dobra publiczne.

Gra kładzie szczególny nacisk na aspekt społeczny. Podkreśla prymat działania na rzecz osób wykluczonych społecznie nad maksymalizacją zysku. Zwycięzcami gry zostaną osoby (spółki), które zdobędą najwięcej punktów z działalności społecznej.

Dzięki udziałowi w grze młodzież będzie mogła doświadczyć tego jak być przedsiębiorcą i prowadzić interesy. Uczniowie zauważą, że prowadzenie własnej firmy wcale nie jest takie proste i potrafi być obarczone dużym ryzykiem...

https://telewizja.malopolska.pl/?videos=chlopska-ekonomia-spoleczna-2020

Szczegółowe informacje:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie
Iwona Hirsch-Chojnacka
tel. (12) 422 06 36, wew. 35

Galeria zdjęć

Autor: ROPS/ Iwona Hirsch-Chojnacka