Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Dwujęzyczny przedszkolak

Edukacja
18 czerwca 2021
W piątek, 18 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbyła się konferencja prasowa na temat programu „Dwujęzyczny Przedszkolak”. W wydarzeniu uczestniczyli Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Anna Piotrowska dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie oraz Michał Cudak zastępca koordynatora projektu "Dwujęzyczne Dzieci".

Umysł dziecka jest niezwykle chłonny, ma niezwykłe możliwości, które dzieci w sposób naturalny wykorzystują poznając niezwykle intensywnie świat. Warto zainteresować się programem „Dwujęzyczny Przedszkolak”, bo dla najmłodszych to z jednej strony okazja do zabawy, a jednocześnie szansa na naukę i rozwijanie zdolności

- powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Celem programu, który jest elementem Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne dzieci/Bilingual Future” jest pomoc w opanowaniu przez dzieci języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym.

Współorganizatorami tego projektu są Pedagogiczne Biblioteki Wojewódzkie – w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie. W całej Małopolsce do rozdysponowania mamy 3000 loginów (w tym 150 dla nauczycieli przedszkoli), które umożliwiają dostęp do platformy edukacyjnej. Rodzice i opiekunowie dzieci mogą pobrać loginy w przedszkolach, które przystąpiły do projektu.

Udział w programie umożliwia codzienny kontakt dziecka z językiem obcym – zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Dzięki temu najmłodsi uczą się języka w sposób naturalny, w formie zabawy.

Program będzie realizowany w przedszkolach już od września. Udział małopolskich maluchów jest bezpłatny.

        

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM / ACH