Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Znamy "Gazele Biznesu" z Małopolski

Biznes i gospodarka
02 lutego 2016
- Rola małych i średnich firm w procesie rozwoju gospodarczego jest nieoceniona – mówił podczas tegorocznej gali „Gazele Biznesu” marszałek Jacek Krupa. Z Małopolski laureatami tego popularnego plebiscytu zostało aż 354 firmy.

Zakończyła się już 16. edycja plebiscytu „Gazele Biznesu”. Ranking wskazuje na te małe i średnie firmy, które wyróżniają się wśród swoich konkurentów dynamiką zmian i rozwoju – i to czasem wbrew panujące koniunkturze gospodarczej. Jak podkreślał marszałek Jacek Krupa, rola sektora MŚP jest nieoceniona.

- To właśnie mali i średni przedsiębiorcy tworzą najwięcej miejsc pracy na rynku, wykazując się przy tym pomysłowością i zaangażowaniem, a to często prowadzi do wypracowania zupełnie nowych, zaawansowanych technologii. Dzisiejsza gala „Gazele Biznesu” to więc nie tylko okazja do tego, aby nagrodzić najlepszych, ale również do promocji przedsiębiorczości – mówił podczas gali marszałek Jacek Krupa.
Jak dodał, że potencjał małopolski firm buduje atrakcyjność całego regionu. Wysiłki te doceniła Bruksela, przyznając Małopolsce prestiżowy tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016. To najlepszy dowód na to, jak dobrze wykorzystuje się tu środki unijne.

- Jeszcze większe możliwości niesie za sobą nowa perspektywa 2014-2020, w której tylko na rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw przeznaczymy 240 mln euro – zakończył marszałek Krupa.

Przypomnijmy, ranking Gazele Biznesu jest organizowany od  2000 roku. Jednym z warunków uczestniczenia w nim jest m.in. dodatni wynik finansowy przez min. ostatnie trzy lata.

(Biuro prasowe)

Galeria zdjęć