Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

W poniedziałek rusza Kongres Społeczności Energetycznych

Biznes i gospodarka
18 maja 2023
Kongres Społeczności Energetycznych
fot. Kongres Społeczności Energetycznych
.
Już 22 i 23 maja (poniedziałek, wtorek) w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Kongres Społeczności Energetycznych, który stanie się epicentrum innowacyjnych idei i inspirujących dyskusji na temat energetyki. Kongres organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą Społeczności Energetycznych to niepowtarzalna okazja do wymiany poglądów, oraz spotkania z ekspertami i liderami branży oraz pasjonatami energetyki z całego kraju.

Partnerem Regionalnym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, które realizuje szereg działań w zakresie poprawy stanu powietrza, ochrony klimatu i adaptacji do jego zmiany. Kongres jest doskonałą okazją do zapoznania się z najlepszymi praktykami i inicjatywami realizowanymi na poziomie regionalnym jak i krajowym.

Kongres Społeczności Energetycznych to wyjątkowe spotkanie osób, które mają wpływ na przyszłość energetyki i chcą przyczynić się do budowania lepszego, bardziej zrównoważonego świata. Czołowi eksperci dziedziny, podzielą się swoimi spostrzeżeniami m.in. na temat najnowszych trendów i wyzwań w branży energetycznej. Opowiedzą też, jak wykorzystać potencjał Społeczności Energetycznych w tworzeniu zrównoważonej przyszłości.

Szczegóły na stronie https://kongresspolecznoscienergetycznych.pl/

Energia odgrywa kluczową rolę w naszym społeczeństwie, a Społeczności Energetyczne to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia obywatelom, firmom i instytucjom uczestnictwo w transformacji energetycznej. Kongres odbędzie się pod hasłem: „Europejskie koncepcje w rozwoju społeczności energetycznych” i będą na nim poruszone m.in. nowe zasady lokalizacji elektrowni wiatrowych, systemy IT do bilansowania energii w Społecznościach Energetycznych czy też tematy dotyczące zrównoważonej energii, odnawialnych źródeł, efektywności energetycznej i innowacyjnych technologii.

Galeria zdjęć

Autor: Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki