Marek Nawara spotkała się w Martinem Zeilem, wicepremierem i ministrem gospodarki Bawarii, z którym rozmawiał o zacieśnieniu współpracy między regionami i zachęcą do inwestowania u nas. – Małopolska to dynamiczne rozwijający się region, przyjazny inwestorom, świadom także swego bogatego dziedzictwa - podkreślił marszałek. Marek Nawara przypomniał, że w Niepołomicach koncern MAN otworzył swoją fabrykę, z kolei w Bawarii z powodzeniem inwestuje krakowska firma informatyczna Comarach.
Marszałek Nawara spotkał się także z Wolfgangiem Heubischem, bawarskim ministrem nauki, badań naukowych i sztuki. Rozmawiano m.in. o modelach współpracy samorządu, szkół wyższych i biznesu. Marek Nawara podkreślał, że Małopolska dobrze wykorzystuje unijne fundusze na innowacyjność i badania naukowe, stając się w kraju jednym z najsilniejszych regionów wiedzy. Marszałek odwiedził klaster lotniczy i nawigacji satelitarnej (bavAIRia), gdzie tworzone są m.in. elementy europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo.
Marszałek podziękował staroście Monachium za zaangażowanie strażaków z tego powiatu, którzy uczestniczyli w Małopolsce w akcji usuwania skutków powodzi.
Podczas Dnia Przedsiębiorczości Marek Nawara, wraz przedsiębiorcami i politykami, strzelał do bramki specjalnie ustawionej z okazji trwających Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA.