Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska na targach w Iranie

Biznes i gospodarka
28 sierpnia 2017
Od 24 sierpnia Małopolska prezentuje w irańskim Mashhadzie potencjał gospodarczy regionu i oferty firm z branży spożywczej. Targi „iFood 2017” potrwają do 27 sierpnia. W tym czasie Centrum Business in Małopolska, na specjalnie przygotowanym stoisku zaprasza zwiedzających do zapoznania się z ofertą regionu przede wszystkim z branży rolno-spożywczej. CeBiM prezentuje m.in. małopolskie, naturalne soki owocowe, kawę zbożową, produkty bezglutenowe, mięso wołowe, maszyny chłodnicze i przetwory owocowo – warzywne.

Centrum Business in Małopolska już po raz trzeci zaprosiło małopolskie firmy do wspólnej promocji gospodarczej. Tym razem, po udanych przedsięwzięciach w Kazachstanie i Niemczech,  CeBiM ofertę Małopolski zabrało do Meszhedu w Iranie na międzynarodowe targi iFood branży rolno-spożywczej, przetwórczej oraz energetycznej.

Małopolska po raz pierwszy i jako jedyny polski region zaprezentuje się w Iranie, który po zniesieniu międzynarodowych sankcji, w styczniu 2016 roku, intensywnie otwiera się na kontakty handlowe
z resztą świata. Uwzględniając wielkość kraju (ponad 77 mln. mieszkańców) i fakt, że importuje 85% żywności, Iran staje się największym wyzwaniem dla eksportu polskich towarów. Meszhed, w którym odbywają się targi, to drugie co do wielkości miasto tego kraju (2,8 mln. mieszkańców). W ubiegłym roku, iFood zgromadziły ponad 200 wystawców i blisko 20 tysięcy zwiedzających.

Wyjazd na targi iFood 2017 w Iranie organizowany jest w ramach realizacji projektu „Power up your Business in Małopolska” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020, poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski)

Galeria zdjęć

Autor: Departament Rozwoju Gospodarczego