Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Jacek Krupa: Warto być odważnym w biznesie

Biznes i gospodarka
15 listopada 2016
Rozpoczął się 7. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce. W poniedziałek w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha można było poznać tych, którzy postawili wszystko na swoje marzenia i odnieśli sukces. W Spotkaniu Młodego Biznesu wzięło udział ponad 200 osób. Konferencję otworzył marszałek Jacek Krupa.

- W biznesie warto mieć nie tylko pasję, ale też odwagę. Znane przysłowie mówi, że każdy ma to na co zasłużył. Myślę, że w jeszcze większym stopniu mamy to, na co się odważyliśmy. To odwaga wyzwala w nas kreatywność i chęć działania. Pozwala podjąć ryzyko, które przecież towarzyszy biznesowi od zawsze – mówił do uczestników Spotkania Młodego Biznesu marszałek Jacek Krupa. Dodał, że gdyby nie odwaga małopolskich samorządowców, przedsiębiorców, jak i naukowców Małopolska nie byłaby w tym miejscu, gdzie teraz – A jesteśmy Europejskim Regionem Przedsiębiorczości i autorem najlepszego projektu społecznego w Europie. Świadczą o tym nagrody Komisji Europejskiej i Komitetu Regionów – przypomniał Krupa.

Pierwszy z prelegentów – Łukasz Jakóbiak, twórca popularnego internetowego talk show „20m2 Łukasza” – wykładem „Miej siłę” tłumaczył zebranym, że warto realizować nawet najbardziej szalone wizje, bo wiele z nich prowadzi do poważnych sukcesów i ugruntowania silnej marki. – Gdy praca to pasja, wszystko jest możliwe, ale to odwaga pozwala nam rozwijać firmę – tłumaczył z kolei Marek Przystaś, z którego gier skorzystało już ponad 9 milionów dzieci. O swoich doświadczeniach w prowadzeniu biznesu opowiedziała również Natalia Maczek, założycielka firmy MISBHV (ubrania tej marki podbijają światowe rynki). Podkreślała, jak ważne jest posiadanie mentorów – osób, do których idei i pomysłów możemy wracać i którzy inspirują nas do poszukiwania własnej drogi rozwoju.

Przypomnijmy, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest w tym roku od 14 do 20 listopada. W Małopolsce to ponad 300 różnych wydarzeń. Wszystkie inicjatywy są bezpłatne, ale na część z nich wymagana jest rejestracja. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Bez rejestracji nadal można skorzystać z oferty:

  1. Konsultacji z zakresu dostępnych źródłach finansowania działalności gospodarczej, dotacjach, usługach instytucji okołobiznesowych, warunkach zakładania i prowadzenia działalności gospodarczych – proponowanych przez FRDL MISTIA (ul. Szlak 73a, Kraków w godz. 9-14)
  2. Ekonomicznych gier planszowych – Zagraj w Biznes – to oferta Wojewódzkiej Bibliotek Publicznej w Krakowie dla rodzin i grup przyjaciół – dla każdego od 7 r. życia (19.11, w godz 10-14)

Więcej o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości można przeczytać tutaj. 

Galeria zdjęć