Pierwsza edycja Hackathonu dla Małopolski to doskonała okazja, by młodzi, kreatywni ludzie połączyli siły i wspólnie pracowali nad innowacjami, które realnie wpłyną na przyszłość naszego regionu. Liczę, że to wydarzenie stanie się impulsem do rozwoju zrównoważonych i nowoczesnych rozwiązań, odpowiadających na potrzeby lokalnych społeczności
- powiedział marszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.
Tematyka
Wydarzenie odbędzie się w krakowskim Klubie Studenckim "Kwadrat" już 23-24 listopada br., a jego uczestnicy będą mieli okazję pracować w zespołach, tworzyć rozwiązania odpowiadające na zdefiniowane wyzwania i prezentować swoje pomysły podczas sesji finałowej, gdzie zostaną wyłonione najlepsze projekty. Główne tematy, nad którymi pochylą się studenci z Małopolski, to:
- Zrównoważony transport - inteligentne sieci transportowe dla przyszłości
- Zarządzanie wodą: jej niedoborem oraz nadmiarem - zintegrowany system zarządzania wodą deszczową
- Eko-turystyka - rozwiązania wspierające zrównoważoną turystykę
- Świadome społeczeństwo - rozwiązania wspierające świadome nawyki konsumenckie
Zgłoszone do rywalizacji zespoły przez cały czas będą mogły liczyć na wsparcie mentorów i ekspertów, którzy przeprowadzą ich przez cały proces – od stworzenia konceptu, aż po gotowe rozwiązania.
Zgłoszenia
Zgłoszenia przyjmowane są zarówno indywidualnie, jak i w zespołach liczących maksymalnie 6 osób. Rejestracja trwa do 28 października 2024 roku. Aby wziąć udział w Hackathonie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Korzyści
Hackathon dla Małopolski 2024 to nie tylko możliwość pracy nad realnymi wyzwaniami, ale także:
- Zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie innowacji, przedsiębiorczości i technologii,
- Rozwój umiejętności pracy zespołowej i kreatywnego myślenia,
- Wsparcie mentorów z różnych dziedzin, którzy pomogą w rozwijaniu pomysłów,
- Nawiązanie cennych kontaktów z ekspertami i liderami branży,
- Możliwość zaprezentowania projektu przed jury i rywalizacja o atrakcyjne nagrody.
Hackathon dla Małopolski 2024 organizowany jest w ramach projektu pn. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”, współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, inwestycja A3.1.1 Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie (numer umowy o objęcie wsparciem: KPO/22/LLL/U/0002).