Srebrny Jubileusz zgromadził rzemieślników zrzeszonych w sądeckiej Izbie wraz z rodzinami oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji rzemieślniczych z Bielska-Białej, Krakowa, Brzeska, Opola, Tarnowa. Byli także reprezentanci Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurp i Podlasia. Obecni byli również posłowie: Andrzej Czerwiński, Bronisław Dutka, Wiesław Janczyk, Witold Kochan i Arkadiusz Mularczyk oraz samorządowcy.
- Małopolska posiada wiele bogactw, piękną tradycję, kulturę, ale dumni jesteśmy przede wszystkim z działalności ludzi w różnych przestrzeniach. Małopolska stoi przedsiębiorczością i aktywnością obywatelską, a postawa rzemieślników jest tego doskonałym przykładem – zaznaczył wicemarszałek Leszek Zegzda.
Uroczyste spotkanie było nie tylko okazją do wspomnień, ale także wyróżnienia i nagrodzenia zasłużonych osób odznaczeniami państwowymi. Na wniosek wojewody małopolskiego, postanowieniem prezydenta RP, Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz rozwoju rzemiosła oznaczeni zostali: złotym - Władysław Michura, Andrzej Zięcina, srebrnym – Andrzej Danek, Wiesław Leśniak, Jan Plata, Stanisław Puchała oraz brązowym - Józef Curzydło. Wyróżnienia wręczył Leszek Zegzda.
Prezes sądeckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Tadeusz Szewczyk, został uhonorowany najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym – Odznaką Honorową „Szabla Kilińskiego”, którą wręczył laureatowi, prezes Związku Rzemiosła Polskiego, Jerzy Bartnik.
Wręczono także platynowe, złote i srebrne Medale im. Jana Kilińskiego oraz Honorowe Odznaki Rzemiosła.
Izba Rzemieślnicza - a od 2002 roku Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości - powstała w 1985 roku decyzją ówczesnego Centralnego Związku Rzemiosła na wniosek Wojewódzkiego Samorządu Rzemiosła. I założycielski Zjazd Delegatów Rzemiosła odbył się 6 marca 1985 r. w sali nowosądeckiego ratusza. Izba jest organizacją Samorządu Gospodarczego rzemiosła działającą z mocy Ustawy o rzemiośle z dnia 22 marca 1989 r. Zrzesza 7 jednostek samorządowych, w tym 5 cechów o zasięgu powiatowym i 2 spółdzielnie rzemieślnicze, w których zgrupowane są zakłady produkujące towary i świadczące usługi niemal we wszystkich branżach. Jest ona reprezentantem rzemiosła z południowej części województwa małopolskiego. Wspólnie z Małopolską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie i Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie tworzy Małopolskie Porozumienie Izb, które reprezentuje rzemiosło całego województwa wobec władz samorządowych i administracji publicznej.