Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

VS: W Wadowicach pobiegli dla innych

16 września 2017
Żeby pomóc innym nie trzeba wiele. Udowodnili to uczestnicy biegu dobroczynności, który odbył się w Wadowicach i był jedną z imprez towarzyszących Targom Dobroczynności Veritatis Splendor, które odbywają się w Krakowie w dniach 14 – 17 września. Każdy z zawodników stając na linii startu dołożył swoją cegiełkę do pomocy innym, bowiem połowa dochodu z biegu została przeznaczona na cele charytatywne.

Punktualnie o godz. 14:00 z wadowickiego rynku wyruszyło 65 biegaczy, aby zmierzyć się z trasą o długości 5 km poprowadzoną tymi samymi ulicami, którymi przed laty przechadzał się Karol Wojtyła. Sygnał do startu dał im Leszek Zegzda z zarządu województwa, który kilkadziesiąt minut później dekorował bohaterów na mecie.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Adam Jamiński, któremu pokonanie 5-kilometrowego dystansu zajęło 15 min. i 54 sek. Drugi linię mety przekroczył Sławomir Kukuła osiągając czas 17 min. i 27 sek., a trzecie miejsce zajął Tomasz Wójcik z czasem 17 min. i 34 sek. Wśród pań najlepiej poradziła sobie Bogusława Kupczak (czas: 21 min. i 40 sek.), drugie miejsce zajęła Gabriela Mikulska (22 min. 41 sek.), a trzecie - Agnieszka Mikulska (22 min. i 52 sek.). Po zakończeniu biegu głównego do swojej rywalizacji przystąpiły dzieci w wieku od 3 do 8 lat. W tzw. biegu krasnala miały do pokonania 200 metrów.

Każdy z uczestników biegu otrzymał wyjątkowy pakiet startowy, w którym znalazły się: koszulka, pamiątkowy medal oraz… wadowicka kremówka, rozsławiona na cały świat przez Jana Pawła II. Natomiast połowę dochodu uzyskanego z biegu przeznaczono na cele dobroczynne.

Autor: Agenda UMWM w Oświęcimiu / Biuro Prasowe UMWM