Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Moda. Desing. Ludzie. Wiosenna edycja Kiermashu w Krakowie

13 marca 2017
25 marca 2017 - 26 marca 2017
Muzeum Inżynierii Miejskiej, Kraków
Polska moda niezależna, młodzi projektanci, design, ciekawe akcesoria – to oferta najbliższego Kiermashu, który odbędzie się 25 i 26 marca w Krakowie.  To wydarzenie, które łączy młodych artystów z klientami w Małopolsce. Najbliższa edycja odbywa się pod hasłem „Wiosna w Muzeum”. Wstęp wolny.

IX edycja Kiermashu jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznego Cracow Fashion Week 2017.

Organizatorzy Kiermashu po raz drugi zapraszają do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. W tej niezwykłej przestrzeni znów spotkać będzie można polską modę niezależną, młodych projektantów, design, akcesoria i małą strefę gastro z kawą i pysznymi przekąskami... a dodatkowo kilka metrów dalej skwer pełen food trucków (Skwer Judah przy ul. Św. Wawrzyńca).

IX edycja zaprezentuje ponad 60 polskich marek. Od ubrań, przez obuwie, biżuterię, okulary, torby, dodatki, po kosmetyki naturalne i... rośliny. Te ostatnie będą w szczególności częścią specjalnie przygotowanej "Sekcji Antysmogowej".

Kiermash to wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic, czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Małopolsce. Na skalę światową nie jest to wydarzenie innowacyjne, ale na skalę lokalną, jak najbardziej. Przed Kiermashem w Krakowie nie było targów łączących bezpośrednio modę i design. Dzięki tej inicjatywie goście mają szansę przez dwa dni zobaczyć i przymierzyć ubrania i akcesoria bardzo często dostępne jedynie przez Internet. Dodatkowo wszyscy odwiedzający mogą być pewni jakości tkanin i tego, że produkcja przebiegała w duchu fair trade. 

Patronat honorowy – Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

 

 

 

Galeria zdjęć

Autor: Redakcja