Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska – tu żyje się coraz lepiej

19 października 2018
Bezrobocie w Małopolsce jest najniższe od lat, ciągle spada liczba przestępstw, a dzięki środkom unijnym w całym regionie powstają nowe drogi i nowoczesne oddziały szpitalne. Samorząd województwa skutecznie walczy także ze smogiem, a w Małopolsce nieustannie rozwija się biznes i nauka – to tylko niektóre informacje, które można znaleźć w najnowszym raporcie „Jak się żyje w Małopolsce” przygotowanym przez zespół BIQdata.

Opracowanie na temat Małopolski zostało podzielone na siedem obszarów tematycznych. Dlatego w trakcie lektury można przeczytać najważniejsze i najbardziej interesujące informacje z badań dotyczących naszego bezpieczeństwa, edukacji, wydawania funduszy unijnych, rozwoju gospodarczego, transportu, służby zdrowia czy turystyki. To jednak nie wszystko, gdyż w każdym z nich można znaleźć nie tylko dane statystyczne, ale przede wszystkim interaktywne mapy, grafiki i wizualizacje, które pozwalają łatwo porównać aktualne informacje na temat najważniejszych aspektów życia Małopolan z tymi pochodzącymi z poprzednich lat czy informacjami z innych regionów Polski. 

Raport można znaleźć tutaj, a także w załączniku poniżej (PDF).

Galeria zdjęć