Podczas spotkania członek Zarządu Jacek Krupa opowiadał gościom z Dalekiego Wschodu o historii polskiej reformy administracyjnej oraz kształcie i kompetencjach poszczególnych jednostek polskiej administracji. Po wizycie w UMWM Koreańczycy spotkali się również z przedstawicielami Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Reprezentanci MARR-u podkreślali atrakcyjność inwestycyjną miasta Krakowa ze względu na jego akademicki charakter oraz dostęp do nowoczesnych technologii.
Małopolskę z Koreą Południową łączą kontakty handlowe. W roku 2010 import z Korei wyniósł 28 mln USD co stanowi 0,43% ogółu wartości importu, wartość eksportu natomiast wyniosła około 12 mln USD. W naszym regionie nie ma natomiast inwestorów z Korei Płd, a łączna wartość inwestycji koreańskich w Polsce według danych z 2009 roku wynosi 1,2 mld USD.
Korea Południowa należy do krajów, które w ostatnim półwieczu osiągnęły najbardziej spektakularny sukces gospodarczy. W ciągu zaledwie jednego pokolenia jeden z najbiedniejszych krajów awansował do grona najbardziej rozwiniętych i najbardziej zaawansowanych technologicznie gospodarek świata. Obecnie poziom PKB per capita stanowi ok. 40% PKB per capita w Stanach Zjednoczonych, ok. 46% w Japonii i aż 237% średniej światowej. PKB per capita w Korei Południowej jest prawie dwukrotnie wyższy niż w Polsce.
Republika Korei od lat należy do krajów, z którymi Polska odnotowuje wysoki deficyt w wymianie handlowej. Korea jest dla Polski trzecim po Chinach i Rosji rynkiem pod względem wysokości ujemnego salda obrotów handlowych. Główną przyczyną tej sytuacji jest znaczący import generowany przez inwestorów koreańskich, którzy prowadzą działalność produkcyjną na terenie naszego kraju, a następnie eksportują na rynki europejskie.