Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Konkurs dla gmin rozstrzygnięty

Edukacja
09 grudnia 2020
Konkurs Edukacyjna Gmina Małopolski jest organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy od 2009 roku. W tym roku ocenie podlegała przede wszystkim aktywność gmin w promowaniu uczenia się przez całe życie w Internecie.

Kapituła konkursu zwracała uwagę na adekwatność przekazu do grupy docelowej, innowacyjne formy komunikacji i samodzielność w publikowanych postach i artykułach. Szczególne uznanie kapituły zyskała komunikacja nietypowa, atrakcyjna wizualnie, prosta i lekka, a jednocześnie zawierająca treści wymagane w zadaniach konkursowych. W rezultacie wyróżniono cztery gminy i przyznano nagrodę Grand Prix - film promujący gminę, który zostanie przygotowany w 2021 roku.

Konkurs dla gmin rozstrzygnięty

W konkursie szczególnie istotne było aktywne promowanie uczenia się przez całe życie w Internecie. Kapituła wyróżniła gminy Iwanowice, Nowy Wiśnicz i Racławice.

Grand Prix „Edukacyjna Gmina Małopolski 2020” za innowacyjne podejście do promowania konieczności nieustannego rozwoju, za świetne wyczucie reklamowe i prostą w odbiorze, atrakcyjną wizualnie komunikację otrzymała gmina Pcim.

Chcemy, aby Małopolanie mieli jak najlepsze kompetencje, jak najwyższy poziom wiedzy. Warto inwestować w rozwój mieszkańca, bo to rozwija region

 - zaznaczył Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Konkurs o tytuł Ambasadora Bilansu Kariery

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach współpracy z liderami lokalnymi organizuje dla nich konkurs, w którym docenia przede wszystkim tych sołtysów i członków Kół Gospodyń Wiejskich z Małopolski, którzy aktywnie promują uczenie się przez całe życie. Tytuł Ambasadora to nie tylko dyplom i statuetka, to także zobowiązanie do dalszego, aktywnego namawianie innych do nieustannego podnoszenia kwalifikacji, zdobywania kompetencji. W tym roku przyznano 4 tytuły:

W kategorii sołtys:

  • Monika Kuśnierz, sołtys Zatoki
  • Dorota Karaś, sołtys Sterkowca

W kategorii lider KGW:

  • Joanna Milczarek, KGW Szreniawa
  • Jolanta Lasota, KGW Kobylanki

Galeria zdjęć