Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Głosuj w budżecie obywatelskim Małopolski!

18 czerwca 2016
Od soboty 18 czerwca każdy Małopolanin, który ukończył 16 lat może oddać swój głos na zadania zgłoszone w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie potrwa do 6 lipca.

Mieszkańcy województwa mają do wyboru trzy metody, by wyrazić swoje poparcie dla danego projektu. Mogą zrobić to za pośrednictwem formularza internetowego, głosowania korespondencyjnego, lub oddając głos do urny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Warto pamiętać, że każda osoba może głosować tylko raz oddając łącznie dwa głosy na projekty zgłoszone w obszarze swojego miejsca zamieszkania: jeden na zadanie powiatowe i drugi na zadanie subregionalne. Zwyciężą inicjatywy, które będą cieszyć się największym poparciem społecznym. Listę zadań sfinansowanych z budżetu województwa małopolskiego poznamy 31 lipca.

***

Małopolanie zgłosili łącznie 204 zadania, z czego 152 zostały pozytywnie ocenione  i to na nie będą mogli głosować mieszkańcy regionu. Wśród nich jest 120 zadań powiatowych i 32 zadania subregionie. Wśród zadań zakwalifikowanych do głosowania przeważają inicjatywy kulturalne, edukacyjne i sportowe. Niewiele mniej zgłoszono pomysłów prospołecznych, turystycznych i z innych dziedzin.

Liczba zadań zgłoszonych w poszczególnych częściach Małopolski:

  • Małopolska Zachodnia - 36 zadań (30 zadań powiatowych, 6 subregionalnych)
  • Krakowski Obszar Metropolitalny - 33 zadania (23 zadania powiatowe i 10 zadań subregionalnych)
  • Miasto Kraków - 30 zadań powiatowych
  • Subregion Podhalański - 19 zadań (12 powiatowych, 7 zadań subregionalnych)
  • Subregion Tarnowski - 18 zadań (12 zadań powiatowych, 6 subregionalnych),
  • Subregion Sądecki - 16 zadań (13 zadań powiatowych, 3 zadania subregionalne)

Listę wszystkich zgłoszonych zadań oraz więcej informacji na temat głosowania odnaleźć można na stronie I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

(Biuro Prasowe UMWM)

Galeria zdjęć

Tagi: WYDARZENIA