Planowane rezultaty wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego obejmują:
- usprawnienie organizacji pracy poprzez uproszczenie i automatyzację procesów;
- ograniczenie do minimum (wynikającego z przepisów prawa) potrzeby gromadzenia i przechowywania dokumentacji w formie papierowej;
- elastyczność systemu w stosunku do przyszłych zastosowań - możliwość rozbudowy, modularność, skalowalność;
- podniesienie wydajności pracy dzięki scentralizowanej i aktualnej bazie wersjonowanych dokumentów;
- wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań mobilnych pozwalających na wykonywanie czynności służbowych poza miejscem pracy.
Podstawowe moduły systemu:
- Elektroniczny Obieg Dokumentów - elektroniczny przepływ dokumentacji, dekretacja i prowadzenie sprawy w postaci cyfrowej; pozwoli również na rozwinięcie e-usług.
- System Kadrowo-Płacowy –wykorzystywany przede wszystkim przez służby kadrowo-finansowe.
- Moduł Aktów Własnych – moduł będzie umożliwiał zarządzanie wszystkimi aktami wewnętrznymi obejmującymi uchwały Zarządu, Sejmiku, zarządzenia i polecenia służbowe.
- Moduł do wydawania decyzji administracyjnych w sprawach zezwoleń na wykonywanie regularnych i regularnych specjalnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym - umożliwi m.in. rejestrację i ewidencję wszystkich zezwoleń udzielonych przez Marszałka Województwa oraz wszystkich postępowań administracyjnych wszczętych na wnioski stron, rejestrację i ewidencję wszystkich wniosków o uzgodnienie przebiegu linii komunikacyjnej na wniosek Marszałka Województwa właściwego do wydania/zmiany zezwolenia w krajowym transporcie drogowym.
Projekt będzie zintegrowany z platformą e-PUAP oraz systemem Cyfrowa Małopolska.
Budżet i finansowanie:
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 1.2 Rozwój społeczeństwa informacyjnego. Budżet projektu wynosi 8 688 684 zł.