- Innowacyjność to nie tylko stojące przed nami wyzwanie, to również nasz obowiązek – mówił w swoim wystąpieniu wicemarszałek Wojciech Kozak, dodając że Małopolskie Centrum Innowacyjnej Medycyny mogłoby być niezwykle cennym przedsięwzięciem decydującym o obecnej i przyszłej przewadze Małopolski w rozwoju medycyny. Podkreślał że pomimo ograniczonych możliwości, małopolskie szpitale dysponują obecnie solidnym i nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu Małopolska może być konkurencyjna wobec innych regionów Polski i Europy.
Projekt Małopolskie Centrum Innowacyjnej Medycyny zakłada utworzenie w Krakowie szpitala - innowacyjnego centrum medycznego - specjalizującego się w jednym z obszarów, w którym istotnie przybywać będzie pacjentów: onkologii albo chorobach ośrodkowego układu nerwowego.
Małopolska kształci rocznie tysiące absolwentów kierunków medycznych (np. farmacja, medycyna, biologia molekularna, inżynieria medyczna). Wiele z nich pracuje poniżej swoich kompetencji lub decyduje się na emigracje z kraju. Planowane jest stworzenie silnego komercyjnego sektora badań biomedycznych dającego zatrudnienie ok. 10 000 pracowników w roku 2022. Byłby to kolejny po np. branży informatycznej sektor usług przynoszący województwu wysokie zyski.