Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Nagrody dla utalentowanych judoczek

Samorząd
22 grudnia 2022
Starosta tarnowski Roman Łucarz w imieniu samorządu powiatu uhonorował zawodniczki MOSiR Tuchów, a jednocześnie uczennice tuchowskiego Liceum Ogólnokształcącego Nataszę i Ninę Potok. Upominki utalentowanym judoczkom przekazał również wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.

Podczas niedawnych mistrzostw Polski młodziczek i młodzików w judo, które odbyły się w Kielcach, dziewczęta wywalczyły dwa medale w kategorii wagowej do 44 kg. Natasza Potok obroniła tytuł mistrzyni Polski z ubiegłego roku, a jej siostra Nina zdobyła srebrny medal.

Klub MOSiR Tuchów, który reprezentowały, okazał się najlepszym klubem województwa małopolskiego, a w klasyfikacji medalowej zajął 3 miejsce w Polsce i 2 w klasyfikacji punktowej. Łącznie w tych zawodach startowało 549 zawodników ze 147 klubów.

Wcześniej Natasza wywalczyła brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ma też na swoim koncie cztery złote medale w Pucharach Polski Młodziczek i Juniorek Młodszych (Kraków, Piaseczno, Gdynia i Białystok), a Nina jeden złoty i dwa brązowe medale w Pucharach Polski.

Starosta Roman Łucarz uhonorował obie zawodniczki, przyznając nagrody finansowe za promocję powiatu tarnowskiego. Otrzymały ponadto upominki od samorządu Małopolski.

Swoimi sukcesami promują także województwo małopolskie. Życzę im rozwoju sportowych karier i udanych występów na arenie międzynarodowej, bo nie mam wątpliwości, że takie wkrótce są przed nimi

– powiedział wicemarszałek Józef Gawron.

Autor: Biuro Prasowe UMWM / Agenda UMWM w Tarnowie