W tym roku zawody odbyły się w nietypowych warunkach zgodnie z reżimem sanitarnym i z miesięcznym opóźnieniem, ze względu na sytuację pandemiczną. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i objęty patronatem honorowym Witolda Kozłowskiego, marszałka województwa małopolskiego.
W imprezie wzięło udział 10 zespołów strzeleckich, w tym uczniowie: z Zespołu Szkół w Dobczycach, ZS w Dobczycach „Strzelec”, ZSTE w Myślenicach, ZSO w Myślenicach, LOK przy SP nr 1 w Myślenicach oraz uczniowie drużyn reprezentujących: „Strzelcy RP”, LOK w Myślenicach, dwie drużyny TG „SOKÓŁ” w Myślenicach, ZP LOK w Myślenicach.
Celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych oraz wyłonienie Najlepszego Strzelca: Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych oraz Najlepszego z Najlepszych Strzelca Zawodów, jak również strzelców indywidualnych spośród dziewcząt i chłopców (7 miejsc premiowanych) spośród: Szkół Podstawowych (od VII do VIII klasy) i Szkół Ponadpodstawowych oraz wyłonienie III miejsc Zespołów reprezentujących: Szkołę Podstawową (od VII do VIII klasy) i Szkołę Ponadpodstawową.
W konkurencji strzeleckiej rywalizowano w dwóch kategoriach: indywidualnej: dziewcząt i chłopców oraz zespołowej, na którą składa się suma punktów uzyskanych przez reprezentację danej szkoły.
Wyniki zawodów
Konkurencja zespołowa szkól podstawowych:
- reprezentacja Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Myślenicach – 272 pkt.:
Małgorzata Gałuszczyńska, Justyna Serafin,
Kamil Nowak, Filip Szczotkowski.
- reprezentacja Towarzystwa Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Myślenicach – 238 pkt.:
Lilianna Słowik, Emilia Poradzisz,
Szymon Wrona, Antoni Pawłowski.
- LOK przy Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach – 221 pkt.:
Zuzanna Śpiewak, Justyna Burek,
Kamil Cyrek, Karol Sośnicki.
Konkurencja indywidualna szkól podstawowych:
Dziewczęta:
1 m. Justyna Serafin (ZP LOK Myślenice) – 65 pkt.
2 m. Justyna Burek (LOK przy SP nr 1 Myślenice) – 59 pkt.
3 m. Emilia Poradzisz (TG „Sokół” Myślenice) – 51 pkt.
4 m. Małgorzata Gałuszczyńska (ZP LOK Myślenice) – 50 pkt.
5 m. Lilianna Słowiak (TG „Sokół” Myślenice) – 47 pkt.
6 m. Zuzanna Śpiewak (LOK przy SP nr 1 Myślenice).
Chłopcy:
1 m. Filip Szczotkowski (ZP LOK Myślenice) – 86 pkt.
2 m. Karol Sośnicki (LOK przy SP nr 1 Myślenice) – 85 pkt.
3 m. Antoni Pawłowski (TG „Sokół” Myślenice) – 78 pkt.
4 m. Kamil Cyrek (LOK przy SP nr 1 Myślenice) – 77 pkt.
5 m. Błażej Ingarden (poza konkurencją zespołową) – 73 pkt.
6 m. Kamil Nowak (ZP LOK Myślenice) – 71 pkt.
7 m. Kacper Zawiejski (poza konkurencją zespołową) – 64 pkt.
8 m. Szymon Wrona (TG „Sokół” Myślenice) – 62 pkt.
Najlepszym Strzelcem Szkół Podstawowych został Filip Szczotkowski.
Konkurencja zespołowa szkól ponadpodstawowych:
- ZSO w Myślenicach – 417 pkt.:
Ewelina Malina, Nikola Skóra, Magdalena Gruchacz, Maja Zakrzewska,
Radosław Cebula, Piotr Sułowski, Jakub Dobosz.
- reprezentacja TG „Sokół” w Myślenicach – 315 pkt.:
Nikola Kazanecka, Aneta Karkosz, Emelina Tylko,
Michał Kazanecki, Arkadiusz Kutrzeba, Kamil Święch.
- ZS w Dobczycach – 247 pkt.:
Weronika Więcławska,
Artur, Klimas, Tomasz Mirochna.
Konkurencja indywidualna szkól ponadpodstawowych:
Dziewczęta:
1 m. Karolina Ingarden („Strzelec” RP) – 85 pkt.
2 m. Weronika Więckowska (ZS Dobczyce) – 73 pkt.
3 m. Nikola Skóra (ZSO Myślenice) – 72 pkt.
4 m. Ewelina Malina (ZSO Myślenice) – 63 pkt. (decydowały przestrzeliny dwie „9”)
5 m. Nikola Kazanecka (TG „Sokół” Myślenice) – 63 pkt. (decydowały przestrzeliny jedna „9”)
6 m. Maja Zakrzewska (ZSO Myślenice) – 60 pkt.
7 m. Magdalena Gruchacz (ZSO Myślenice) – 50 pkt.
Chłopcy:
1 m. Ratur Klimas (ZS Dobczyce) – 89 pkt.
2 m. Jakub Dobosz (ZSO Myślenice) – 86 pkt.
3 m. Tomasz Mirochna (ZS Dobczyce) – 85 pkt.
4 m. Radosław Cebula (ZSO Myślenice) – 75 pkt.
5 m. Arkadiusz Kutrzeba (TG „Sokół” Myślenice) – 67 pkt.
6 m. Karol Rogowski (LOK Myślenice) – 65 pkt.
7 m. Dawid Górka (ZSTE Myślenice) – 63 pkt.
Najlepszym Strzelcem Szkół Ponadpodstawowych został Artur Klimas.
Organizatorzy XIV Powiatowych Zawodów Strzeleckich przyznali także nagrodę dla Najlepszego z Najlepszych Strzelca Zawodów XIV Powiatowych Zawodów Strzeleckich i został nim Artur Klimas.
Organizatorem XIV Powiatowych Zawodów Strzeleckich dla Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych z okazji 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach.