Celem zadania jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców Małopolski w zakresie gospodarowania odpadami i ochrony powietrza poprzez prowadzenie akcji informacyjnych mających na celu zapobieganie powstawaniu odpadów, propagowanie idei zero waste a także ochronę powietrza w połączeniu z aktywnymi działaniami, warsztatami i wydarzeniami ekologicznymi.
Warunki ubiegania się o dofinansowanie w ramach procedury „małych grantów” tryb 19a z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
- W ramach „małych grantów” o dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 (zwane dalej organizacjami pozarządowymi).
- Ofertę na realizację zadania przedstawia organizacja pozarządowa z własnej inicjatywy.
- Dofinansowanie lub finansowanie zadania, o które ubiega się organizacja pozarządowa, nie może przekroczyć kwoty 10 000 zł.
- Czas trwania realizacji zadania nie może przekroczyć 90 dni.
- Łączna wartość środków finansowych przekazanych tej samej organizacji pozarządowej nie może przekroczyć kwoty 20 000 zł w danym roku kalendarzowym
- Ofertę należy przygotować za pośrednictwem generatora – (oferta zostanie wygenerowana na aktualnych formularzach ofert określonych według wzoru zgodnego z rozporządzeniem Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego z dnia 24 października 2018 roku).
- Ostateczną wersję oferty przygotowanej w generatorze należy wyeksportować z tego narzędzia, wydrukować, podpisać przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta i dostarczyć do
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego:
- osobiście na dzienniku podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56, Kraków, ul. Basztowa 22, Kraków) w godz. 8.00-16.00. lub
- listownie na adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56, 31-156 Kraków) lub
- na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
- Suma kontrolna wygenerowanej papierowej oferty, składanej do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, musi być tożsama z sumą kontrolną ostatecznej oferty złożonej w generatorze.
- Oferty złożone na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego muszą zostać opatrzone kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta lub powinny zostać podpisane przez te osoby za pośrednictwem profilu zaufanego.
- Wygenerowaną ofertę należy złożyć w jeden z wyżej wymienionych sposobów nie później niż 14 dni roboczych przed terminem rozpoczęcia realizacji zadania licząc od następnego dnia po złożeniu oferty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.
Obowiązki organizacji po zakończeniu realizacji zadania:
Po zakończeniu realizacji zadania organizacja składa sprawozdanie zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego z dnia 24 października 2018 roku.
Zachęcamy do skorzystania z instrukcji sporządzania sprawozdania.
Kontakt:
Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich
Kancelaria Zarządu UMWM
tel. 12 61 60 906, 12 61 60 120, 12 61 60 121, 12 61 60 982
e-mail: