Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Małopolska Joy Ride – Zakończenie Sezonu 2019

Sezon Rowerowy 2019 oficjalnie uznajemy za zamknięty! I to z przytupem!

W weekend 20-22 września na zakopiańskiej Harendzie pojawiło się ponad 350 rowerzystów i rowerzystek! Przez trzy dni rywalizowali oni w kilku różnych rowerowych konkurencjach. W tym roku, poza kolejnym sezonie w siodle, rowerowa brać świętowała piękny jubileusz. Dokładnie dwadzieścia lat temu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w zjeździe, które wygrał nie kto inny, a pomysłodawca i główny organizator wydarzenia - Szymon Syrzistie.

Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu 2019

Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu 2019 rozpoczęło się w piątek od luźnego konkursu na najdłuższy skok. Longest Jump Contest wygrał nie kto inny, a rodowity zakopianczyk Piotr Janik. Następnie przyszła pora na równoległe ściganie w Karcher Dual Slalomie. Mało które zawody dostarczają tyle emocji co rywalizacja ramię w ramię na specjalnie przygotowanym torze. Na starcie zawodów pojawiło się mnóstwo dzieciaków, ale nie zabrakło też starych wyjadaczy. Dla każdego coś dobrego!

Sobota to zdecydowanie najweselszy dzień imprezy. W tym roku w konkursie przebierańców pojawiły się maskotki, narciarze, skoczek narciarski, wilk i czerwony kapturka, a nawet mini-golasy… Wieczorem rozpoczęła się rywalizacja w niezwykle widowiskowej konkurencji jaką jest Whip-Contest. Pochodnie, fajerwerki, widok na tatry i stylowe skoki - czy można lepiej spędzić wieczór w Zakopanem? Gdy zaszło słońce rozpoczęła się finałowa runda Pucharu Polski w zjeździe na rowerze. Na starcie nocnego wyścigu stanęło ponad 200 zawodników i zawodniczek. Downhill to jedna z najbardziej ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego. Gdy do technicznych przeszkód i szybkich sekcji dołożymy bardzo słabą widoczność, dostajemy naprawdę szaloną mieszankę!

Niedziela to dzień zarezerwowany na Red Bull Bez Łańcucha - ostatnie zawody rozgrywane w ramach Małopolska Joy Ride Zakończenia Sezonu. Po solidnej imprezie na starcie stawiło się ponad 70 zawodników i 2 zawodniczki. Najszybszym riderem okazał się Robert Piekara, a w rywalizacji Pań pierwsze miejsce zajęła Natalia Budner.

Do zobaczenia w przyszłym roku!