Opera Trzeciego Wieku: Kronika Międzypokoleniowej Małopolski

Rok 2022 został ogłoszony w Małopolsce Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej. Specjalnie z tej okazji Fundacja Jutropera we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego, który jest Partnerem Głównym tego przedsięwzięcia przygotowała cykl wydarzeń, polegający na realizacji działań dla seniorów, dla których punktem wyjścia jest sztuka operowa. To sześć artystycznych spotkań w wybranych miastach:

Efektem projektu, będzie rejestracja dokumentująca spotkania z seniorami, która stanie się kroniką aktywności i zbiorowego portretu pokoleniowego seniorów w Małopolsce. Wybrani uczestnicy spotkań operowych, odpowiednio moderowani przez artystów Fundacji Jutropera będą mieli szansę wypowiedzenia się przed kamerą i podzielenia swoimi odczuciami na temat koncertów operowych, które każdorazowo będą odpowiednio dobrane do grupy odbiorców jak i repertuarowo będą nawiązywały do danej lokalizacji, miasta, powiatu.

plakat projektu opera III wieku