Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Dowiedz się... jak rowery zmieniają Małopolskę!

Turystyka
14 września 2018
Dlaczego Małopolanie pokochali dwa kółka? Jak trasy rowerowe VeloMałopolska zmieniają nie tylko nasz region, ale też życie mieszkańców? I wreszcie – jak turystyka rowerowa wpływa na lokalną gospodarkę i tworzy nowe miejsca pracy? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi znajdą uczestnicy spotkań w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu. Już dziś zgłoś swój udział, a potem... wsiądź na rower i bądź z nami!

W spotkaniach organizowanych przez Województwo Małopolskie mogą wziąć udział m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych oraz firm i instytucji zajmujących się turystyką. Będzie to świetna okazja m.in. dla właścicieli hoteli czy restauracji, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak turystyka rowerowa i budowa tras VeloMałopolska może pomóc rozwinąć ich biznes. Bo dziś chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że w podróżowaniu na rowerze drzemie ogromny potencjał, dlatego warto inwestować i wspierać tę gałąź turystyki. Rowerzyści chętnie korzystają bowiem z wypożyczalni i serwisów rowerowych w całej Małopolsce, zwiedzają muzea, a także zmęczeni wielokilometrowymi wyprawami – zatrzymują się w hotelach i lokalnych restauracjach, aby nabrać sił.

Konferencje "Małopolska na rowery. Jak wykorzystać potencjał Sieci Tras Rowerowych VeloMałopolska do stworzenia markowego produktu turystycznego?" odbędą się:

  • w Tarnowie – 14 września (10.00-14.00, Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1),
  • w Nowym Sączu – 26 września (10.00-14.00, Miasteczko Galicyjskie, ul. Lwowska 226),
  • w Oświęcimiu – 3 października (10.00-14.00, Miejska Biblioteka Publiczna GALERIA KSIĄŻKI, ul. Nojego 2B).

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w konferencji. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: , podając imię, nazwisko, nazwę instytucji oraz adres e-mail.

Terminy zgłoszeń na konferencje:

  • w Tarnowie (do 10 września),
  • w Nowym Sączu (do 20 września)
  • w Oświęcimiu (do 27 września).

Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu do udziału w konferencji decydować będzie kolejność zgłoszeń. Więcej informacji w załączniku poniżej (PDF).

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM