Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Święty Mikołaj obdarował dzieci z Tarnowa, dotrze też na Ukrainę

Samorząd
07 grudnia 2018
To był pełen radości, uśmiechu i słodkich upominków dzień dla wszystkich podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom” w Tarnowie. A wszystko dzięki spotkaniu i prezentom, które prosto od świętego Mikołaja przekazała maluchom Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Uśmiechnięte i radosne dzieci to jeden z najpiękniejszych widoków. Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mogłam je odwiedzić, porozmawiać, skosztować pysznego ciasta, które specjalnie na tę okazję upiekły. Dziękuję za tę niezwykle ciepłą i miłą atmosferę

– mówiła Anna Pieczarka z zarządu województwa.

W tarnowskiej placówce typu socjalizacyjnego przebywa 15 dzieci. Placówka swoją opieką obejmuje zwłaszcza rodzeństwa z tarnowskich rodzin wielodzietnych. W „Przyjaznym Domu” mogą przebywać również dzieci niepełnosprawne.

Mikołaj dotrze na Ukrainę

Bardzo miła niespodzianka czeka także Polaków mieszkających na Ukrainie. To właśnie z Tarnowa 6 grudnia autokarom pełnym prezentów wyruszył Święty Mikołaj.

Paczki przygotowano dzięki zbiórce produktów zorganizowanej w ramach akcji „Z Mikołajem na Ukrainę”. W akcję zaangażowali się m.in. uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

W przygotowanie całej akcji, która jest organizowana przez gminę Tarnów od lat, jest zaangażowanych wielu ofiarodawców, w tym przedsiębiorców, uczniów i ludzi dobrej woli. To właśnie oni hojnie wsparli dzieło pomocy przynosząc produkty niezbędne do przygotowania paczek m.in. zabawki i artykuły spożywcze.

Mikołaj już niebawem dotrze do Polaków mieszkających w miejscowościach Pnikut, Czyszki i Strzelczyskach na Kresach Wschodnich, sprawiając im bez wątpienia ogromną radość

– dodała Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Galeria zdjęć

Autor: Biuro Prasowe UMWM