Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Twórca Biblioteki Polskiej Piosenki odznaczony

Kultura
22 grudnia 2015
Twórca Biblioteki Polskiej Piosenki odznaczony Twórca Biblioteki Polskiej Piosenki odznaczony
Waldemar Domański, twórca najbardziej rozśpiewanej biblioteki w Polsce, został wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W niedzielę otrzymał ją z rąk Grzegorza Lipca z Zarządu Województwa.

Waldemar Domański jest pomysłodawcą i założycielem Biblioteki Polskiej Piosenki. Przez 8 lat prowadził w Radiu Kraków autorski program „Biblioteka Polskiej Piosenki”. Współredaguje kwartalnik „Piosenka”. Od 2007 r. pełni funkcję dyrektora Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki.  Jest także laureatem w plebiscycie Człowiek Roku 2011, zorganizowanym przez Gazetę Krakowską za stworzenie Instytucji Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki.

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” została przyznana za nieocenione zasługi w zachowaniu i rozpowszechnianiu tradycji polskiej piosenki, ale przede wszystkim za zainicjowanie działań, które doprowadziły do przejęcia przez Państwo Polskie od Bawarii praw autorskich do melodii pieśni „Czerwone Maki na Monte Cassino”.
(Biuro prasowe, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Galeria zdjęć