Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Ferie z Heródkiem: Święty Wołgan, którego nigdy nie było – warsztaty z improwizacji

Kultura
22 stycznia 2020
11:00 08 lutego 2020
Muzeum Etnograficzne w Krakowie
(wyświetl mapę dojazdu)
Karol Wójciak zwany Heródkiem był rzeźbiarzem z Lipnicy Wielkiej na Orawie, jednym z najoryginalniejszych twórców, których prace posiadamy w zbiorach MEK. Wystawę poświęconą jego życiu i twórczości prezentujemy w Domu Esterki do połowy marca 2020 roku. We wszystkie soboty ferii: 25 stycznia, 1 lutego i 8 lutego, zapraszamy do Domu Esterki na zajęcia w jej przestrzeni.

Święty Wołgan to jedna z wielu rzeźb Heródka, który lubił rzeźbić postaci święte, ważne, wielkie. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że... o takim świętym nikt nigdy nie słyszał. Ale Heródka wcale to nie powstrzymało przed wyrzeźbieniem go. No więc, jak się dowiedzieć kim był święty Wołgan?

Organizatorzy zapraszają dzieci powyżej 7 roku życia na warsztaty teatralno–improwizacyjne, podczas którego uczestnicy przekonają się, jakim bogatym materiałem dla twórczości jest własna wyobraźnia, wrażliwość, ciało, doświadczenia z niego płynące. A to wszystko zawsze mamy przy sobie! Improwizacja to nie tylko teatr, to także sposób radzenia sobie w sytuacjach, kiedy nie bardzo wiemy, co zrobić. Rozwija kreatywność w każdej dziedzinie twórczości, uczy szybkiego podejmowania decyzji, uważności, budowania i kreowania sytuacji w czasie rzeczywistym.

Paliwem dla poruszenia tej wyobraźni będzie spotkanie z Heródkowymi rzeźbami. O czym nam opowiedzą, co w nich wyczytamy, a może sami mamy im coś do powiedzenia?

Informacje praktyczne:

  • Termin: 08.02.2020 (sobota) godz. 11.00–12.30;
  • Wiek uczestników: warsztaty dla dzieci powyżej 7 roku życia (tym razem zapraszamy bez rodziców/opiekunów);
  • Bilety: 10 zł/dziecko (w cenie bilet na wystawę Heródek);
  • Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy;
  • Informacje i zapisy: Joanna Zbela,
  • Wydarzenie na Facebooku
  • Cały program Ferii z Heródkiem w MEK

Prowadzące:
Asia Zbela, Ola Migalska – edukatorki i animatorki kultury, które na co dzień koordynują działania edukacyjne w biurze MEK. I dopiero Heródek im przypomniał, że już o wiele za długo siedzą przy komputerach, podczas gdy niestworzone światy czekają na swoje odkrywczynie i odkrywców. Już nie mogą się doczekać by wybrać się w tę podróż!

Galeria zdjęć

Autor: Muzeum Etnograficzne w Krakowie