Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

BO Małopolska: Przed nami warsztaty w Bochni, Zakopanem i Nowym Targu

08 maja 2018
Prom pływający między Piekarami a Tyńcem, szlaki turystyczne w Gorcach, stojaki rowerowe inspirowane pismem Wyspiańskiego czy całodobowy książkomat przy bibliotece wojewódzkiej na ul. Rajskiej w Krakowie. Co je łączy? To zwycięskie projekty dwóch pierwszych edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Chcesz, aby twój projekt dołączył do tego grona, ale nie wiesz jak wypełnić wniosek? Weź udział w warsztatach, które potrwają do 24 maja. Sprawdź, kiedy odbędą się w twoim powiecie.

Po raz kolejny Województwo Małopolskie oddaje w ręce Małopolan 8 mln zł, bo właśnie taką pulę środków przeznaczono na 3. edycję Budżetu Obywatelskiego. Jednak, aby zdobyć te pieniądze należy złożyć wniosek. Ten etap ruszył 7 maja i potrwa do 6 czerwca br. Już teraz warto jednak dobrze się do tego przygotować – sprawdzić regulamin i wymagania formalne oraz zastanowić się, jak swój pomysł przelać na papier. Wszelkie wątpliwości można rozwiać podczas cyklu warsztatów informacyjno-edukacyjnych, które odbywają się w 20 miastach na terenie całej Małopolski. Szczegółowy harmonogram spotkań – do pobrania poniżej.

Dobry pomysł na projekt to jedno. Równie ważne jest właściwe wypełnienie wniosku. Dlatego zachęcam do udziału w warsztatach, które są dobrą okazją do tego, aby porozmawiać z ekspertami, dowiedzieć się jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie

– przekonuje Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.

Podczas każdego ze spotkań przyszli autorzy projektów zostaną zapoznani z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w budżecie obywatelskim. Dowiedzą się też kto może zgłosić projekt i jak to zrobić, jakie zadania mogą liczyć na wsparcie oraz jak poprawnie wypełnić formularz. Na warsztatach będą też obecni eksperci – pracownicy merytoryczni, którzy odpowiadają za ocenę projektów. Rozmowa z nimi pozwoli rozwiać wątpliwości, upewnić się czy pomysł jest zgodny z regulaminem, a wniosek spełni wymagania formalne i prawne.

Więcej o Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego na stronie bo.malopolska.pl

***

W jednym ze spotkań informacyjnych, zorganizowanym dla mieszkańców powiatu tarnowskiego wziął udział wicemarszałek Stanisław Sorys. Podczas warsztatów wicemarszałek zachęcał tarnowian do aktywnego uczestnictwa w tegorocznej edycji BO Małopolska - składania wniosków i głosowania. Przypomniał, że każdy ma realny wpływ na to, co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu i to od zaangażowania samych Małopolan zależy na co zostanie wydanych 8 mln zł, jakie w tym roku przeznaczono na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. 

Galeria zdjęć