Master Classes podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Festiwal stał się naturalnym miejscem współpracy dla przedstawicieli szeroko pojętej branży filmowej. Przy festiwalu postało tzw. Forum Audiowizualne – profesjonalna platforma edukacyjna dla młodych kompozytorów, którzy zamierzają budować swoją karierę na międzynarodowym rynku usług filmowych. Na Forum Audiowizualne składają się tzw. Master Classes, ale także panele dyskusyjne i spotkania z uznanymi kompozytorami. To jedyny w tej części Europy cykl profesjonalnych warsztatów dla młodych kompozytorów, w których wykładowcami są cenieni specjaliści w zakresie sztuki muzycznej, dźwięku, postprodukcji dźwiękowej i aranżacji, których obecność w Krakowie jest możliwa dzięki finansowaniu przez Województwo Małopolskie.

Województwo Małopolskie w ramach zadania pn. Media Audiowizualne, oprócz konkursu na wsparcie produkcji filmowych pn. Regionalny Fundusz Filmowy przewiduje wsparcie, dla przedsięwzięć służących rozwojowi sztuki filmowej, zwłaszcza tych o charakterze edukacyjnym. Takie działania prowadzone są podczas Forum Audiowizualnego organizowanego przy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.