Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Dobra passa tarnowskich paraatletów

Sport
09 stycznia 2023
Zawodnicy Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START zakończyli sezon złotymi i srebrnymi medalami zawodów IWAS World Games w portugalskim Monte Gordo.

5-osobowa ekipa klubu START wchodząca w skład reprezentacji Polski aż pięciokrotnie stawała na podium tegorocznych mistrzostw świata. 2 złote medale wywalczyła Róża Kozakowska w konkursach rzutu maczugą oraz pchnięcia kulą w klasie F32. Srebrny medal w biegu na 200 m w klasie F35 zdobyła Ingrid Renecka. Srebrny krążek przypadł również Damianowi Ligęzie, który w konkursie pchnięcia kulą klasy F55 osiągnął wynik 10,82 m.

W sumie paralekkoatletyczna reprezentacja Polski wróciła z Portugalii z 4 miejscem w klasyfikacji medalowej. 26 polskich zawodników i zawodniczek podczas IWAS World Games 2022 wywalczyło łącznie 32 medale - 12 złotych, 14 srebrnych i 6 brązowych.

To żywe świadectwo na to, że mimo ograniczeń można żyć aktywnie na co dzień, z sukcesem uprawiać sport i zdobywać medale. Gratuluję!

- mówi marszałek Witold Kozłowski.

- W naszej grupie nie ma limitów. Chętnie dźwigamy ciężary i jak widać, zwyciężamy – dodaje Damian Ligęza, podopieczny START i srebrny medalista z Portugalii.

Tarnowscy niepełnosprawni lekkoatleci nie osiadają jednak na laurach. Wkrótce rozpoczną przygotowania do Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata Paryż 2023, które będą początkiem drogi do Igrzysk Paraolimpijskich.

Autor: Biuro Prasowe UMWM, AS