Archiwum wydarzeń
select
select
 
2014-12-19

Przedstawicielstwo Małopolski w Brukseli pragnie podziękować wszystkim tym, z którymi mieliśmy w tym roku okazję współpracować. Chcieliśmy również życzyć wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

2014-12-19
The municipality of Gjesdal (Norway) is searching for partners for a project “Sustainable Interdisciplinary Action towards Integrated Smart Cities”  under the theme of development of sustainable, integrated smart energy and mobility systems in urban centers.
2014-12-18
Dziś (18 grudnia) odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Europejskiej pod przewodnictwem nowego przewodniczącego, Donalda Tuska. Głównym zadaniem Rady będzie zawarcie porozumienia w sprawie polityki inwestycyjnej w Unii Europejskiej (UE), jako kluczowego elementu w ogólnej strategii gospodarczej UE. Poddany też dyskusji zostanie budżet UE.
2014-12-18
Morskie Oko – według „The Wall Street Journal” to jedno z pięciu najpiękniejszych jezior świata. Jezioro i dolina położone w głębi wysokich gór najpierw przyciągały górników poszukujących w tatrzańskich skałach złota i żył kruszcowych. Później pojawili się tutaj malarze, poeci i turyści oraz naukowcy.
2014-12-18
Parents influence the development of their children significantly. In order to enable our children to have a smooth transfer between the different levels of child and youth education (e.g. from kindergarten to school, from elementary school to secondary school or from secondary school to vocational training), parents must be made aware of the opportunities and the importance to support their children along this path.
2014-12-18
Od 2 grudnia do 23 grudnia 2014 r. prowadzony jest nabór zgłoszeń do Programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. Program skierowany jest do organizatorów przedsięwzięć technologicznych, skupiających głównie młode firmy z branż nowych technologii, środowisk start-upowych, które na szeroką skalę organizują tech-eventy.
2014-12-17
Niemal w przededniu Świąt Bożego Narodzenia – wielkie święto małopolskiego smaku na krakowskim Rynku Głównym. Już w najbliższy weekend (19 – 21 grudnia) odbędzie się Wigilijny Małopolski Smak. Świąteczne specjały z regionu, lokalni producenci żywności, tradycyjne wigilijne potrawy, świąteczne smaki w zupełnie nowych, zaskakujących interpretacjach – to wszystko da odwiedzającym przedsmak świąt i zarazem sprawi, że nabierzemy na święta jeszcze większego apetytu.
 
 
Polecamy
Z myślą o mieszkańcach Małopolski i jej sympatykach przygotowaliśmy specjalne zaproszenie do wspólnego odkrywania naszych małopolskich tradycji. Świąteczna akcja promocyjna #Święta jak w Domu. #Małopolska ma na celu promowanie lokalnych tradycji i zwyczajów z Małopolski, zachęcanie do spędzania świąt w Małopolsce w tradycyjny sposób, pamiętając o tym co jest w nich naprawdę ważne. Zapraszamy do odwiedzania strony, na której znaleźć można porady świąteczne, konkursy z nagrodami, interaktywne kartki świąteczne a także filmy z udziałem Piotra Cyrwusa oraz znanych z sieci Lekko Stronniczych.
Zapraszamy Państwa do uzupełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat stanu dostępności obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnością ruchową w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Celem serwisu jest ułatwienie współpracy przedsiębiorcom z przedstawicielami środowiska naukowego. Dostępne są tu oferty krakowskich szkół wyższych i instytutów badawczych, zawierające zakres świadczonych usług naukowo – badawczych, w tym m.in.: analizy, ekspertyzy, certyfikaty, oferty technologiczne, koordynacja wspólnych projektów badawczych oraz badań zleconych.
12
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia