Archiwum wydarzeń
select
select
 
2014-10-01

Już 3 października zostanie otwarta przekrojowa wystawa „Wzornictwo z Krakowa” prezentująca kilkadziesiąt obiektów polskiego wzornictwa przemysłowego. Zarówno słynne, noszone przez gwiazdy okulary Massada, odkurzacz Zelmer, jak i opakowaniami popularnej galicyjskiej marki produkującej wędliny. Wszystkie projekty łączy najstarsza polska szkoła designu - Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

2014-10-03
Co łączy znanych sportowców: piłkarzy Adama Musiała, Kazimierza Kmiecika, kolarza Tomasza Marczyńskiego, motocyklistów Tomasza Hajduka i Piotra Serka oraz arcymistrza szachowego Jana-Krzysztofa Dudę?
2014-10-06
Departament Zdrowia i Polityki Społecznej zaprasza w dniu 4 października br. na Plac Szczepański w Krakowie, gdzie odbędzie się Małopolski Dzień Ratownictwa Medycznego. Wydarzenie to organizowane jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym  oraz wieloma partnerami.
2014-10-01
Tematem konferencji „Open Data and Digital Innovation” będą szeroko rozumiane innowacje cyfrowe w obszarze wykorzystania otwartych danych oraz informacji publicznych. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli jednostek samorządowych, instytucji badawczych, świata biznesu, edukacji, kultury a także organizacji pozarządowych z regionu Morza Bałtyckiego.
2014-10-01
Taka noc zdarza się raz w roku – gdy do głosu dochodzą poeci, w powietrzu unoszą się liryczne frazy, a wszystko zdaje się idealnie rymować. To krakowska Noc Poezji, w której uczestniczy Bonarka. Z tej okazji 4 października w centrum handlowym odbędzie się koncert Roberta Kasprzyckiego i czytanie wierszy podgórskich poetów. Atrakcją będzie też wystawa poświęcona najdłuższemu na świecie pamiętnikowi.
2014-10-01
Ogólnopolski konkurs wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" szansą na atrakcyjne nagrody multimedialne dla uczniów i szkół.
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Trwa akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 28 września.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Tej nocy otworzą się drzwi do fascynującego świata nauki. Wielu z nas czeka już na tę niepowtarzalną imprezę. W piątek, 26 września zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
12
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia