Archiwum wydarzeń
select
select
 
2014-11-28
Rak piersi to najczęstszy nowotwór kobiecy. Nawet jeśli wykryto go we wczesnym stadium, może rozwinąć się do postaci zaawansowanej. Doświadcza tego aż 30 proc. kobiet , w tym chore na HER2-dodatniego raka piersi, jeden z bardziej agresywnych podtypów choroby. Znając swojego przeciwnika, łatwiej jest go pokonać, lecz najpierw trzeba odpowiednio zmotywować się do walki. Dlatego to właśnie zaawansowany rak piersi oraz rak piersi HER2-dodatni będą tematem warsztatów organizowanych przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki” w ramach kampanii edukacyjnej „Poszerzamy HERyzonty” www.heryzonty.pl. Najbliższe spotkanie dla Amazonek z Unii Małopolskiej odbędzie się we wtorek, 2 grudnia w Krakowie.
2014-11-28
French agency is looking for partners for the project “Visit and Bike Toulouse Albi – Carcassonne TAC Projet” facilitating EU transnational tourism flows for seniors and young people in the low and medium seasons
2014-11-28

The proposal moves from the desire of deepen the knowledge of praxis in the field of children rights and protection system at EU level, starting from the actual situation in Italy and trying to create a map of functioning processes.

2014-11-28
Krajowa Izba Gospodarcza jako partner Ministerstwa Gospodarki w realizacji projektu „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego”, serdecznie zaprasza do zapoznania się z funkcjonalnościami elektronicznego Punktu Kontaktowego (ePK) za pośrednictwem platformy biznes.gov.pl.
2014-11-28
W środę rano (26 listopada) przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ogłosił swój program mobilizacji 315 mld euro na inwestycje w Unii Europejskiej (UE). Propozycja Junckera opiera się na aktywacji nowych funduszy europejskich, wdrażaniu odpowiednich projektów finansowych w skali państw członkowskich, oraz podniesieniu poziomu inwestycji w celu ożywienia gospodarki po minionym kryzysie finansowym.
2014-11-28
Już w najbliższy weekend (29-30.11.2014 r.) do Krakowa po raz drugi przyjedzie gofrobus! Pojazd stanie pod Teatrem im. J. Słowackiego, gdzie za każde słodkie słowo i miły gest organizatorzy częstować będą cieplutkimi goframi z cukrem pudrem. O przyjeździe gofrobusa do Krakowa zadecydowali internauci. W kolejne weekendy odwiedzi on jeszcze Katowice, Gdańsk i Lublin.
2014-11-27
W dniach 15 – 23 listopada 2014 roku odbyła się 16. edycja Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) pod patronatem Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy. Hasłem przewodnim tegorocznego TEG było: „Czy wiesz, co zjesz jutro? Nie wszyscy na świecie są pewni codziennego posiłku. TEG 2014 – BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE”.
 
 
Polecamy
Najważniejsze są organizacje stawiające na aktywność prospołeczną! To nic nowego?! A jednak! Wiele organizacji społecznych po prostu nie istnieje w naszej świadomości! A powinny! Konkurs o Nagrodę „Kryształy Soli” podkreśla wartość organizacji, wzmacnia ich wizerunek oraz co najważniejsze docenia ich pracę = codzienny wysiłek w niesieniu pomocy innym!
Jesteś liderem stowarzyszenia, fundacji, a może członkiem wybranej organizacji społecznej? Być może  sam podejmujesz działania na rzecz innych, o których nikt dotąd nie słyszał? Jeśli nie jest Ci obca pomoc udzielana innym osobom oraz znasz osoby, które bezinteresownie tę pomoc niosą - to właśnie CIEBIE szukamy! Naprawdę! Twoje działania oraz działania osób w Twoim otoczeniu zasługują na szczególną uwagę!
Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na debatę FORUM PRZESTRZENI. MAŁOPOLSKA, która odbędzie się 4 grudnia 2014 roku, godz. 9.00 – 18.30, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
12
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia