Archiwum wydarzeń
select
select
 
2014-08-29
Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Minister Polityki i Pracy Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, Mark Allen, doradca Departamentu Ekonomicznego Europejskiego Banku Inwestycyjnego i wielu innych znakomitych gości weźmie udział w VII Forum Inwestycyjnym, które odbędzie się 1 i 2 września w Tarnowie (poniedziałek/wtorek).
2014-08-28
To nie lada gratka dla miłośników bałkańskich rytmów. Będzie jak zwykle gorąco, bo wiatr z południa przygna najlepsze dźwięki z tego regionu Europy. Dziś startuje 2. Pannonica Folk Festival, którego główną gwiazdą będzie Boban & Marko Marković Orkestar z Serbii. Zapraszamy. Barcice nad Popradem k/Starego Sącza, 28-30 sierpnia (czwartek-sobota).
2014-08-28
Dziś (28 sierpnia) o godz. 15.00 w sali obrad zakopiańskiego magistratu odbędzie się etnograficzno-podróżnicze spotkanie poświęcone pięknemu i egzotycznemu zakątkowi świata, jakim jest Peru. Opowie o nim zafascynowany kulturami przedkolumbijskimi w Ameryce Łacińskiej podróżnik Jacek Walczak.
2014-08-28
Pod takim hasłem w najbliższą niedzielę (31 sierpnia) odbędzie się impreza plenerowa w Tomaszkowicach (gm. Biskupice) w Park Kultury i Wypoczynku. Organizatorzy rozpoczną o godz. 15 od mszy św.
2014-08-28
Z okazji wielkiego wydarzenia jakim są rozpoczynające się w najbliższą sobotę (30 sierpnia) FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, przygotowana została dodatkowa impreza dla młodych entuzjastów tej dyscypliny sportowej – Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Polska 2014. W Krakowie odbędzie się ona w dniach: 5-7 września na mobilnych boiskach ustawionych przed Kraków Areną, przy ul. Lema 7.
2014-08-29
Regionalne przysmaki w niezwykłym otoczeniu zabytkowych chat? Tak będzie właśnie w najbliższą niedzielę (31 sierpnia) w Nowym Sączu. Zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego na kulinarną ucztę „Kociołek Galicyjski”. Początek o godz. 11.
2014-08-29
Szpiczaste czapki, peleryny, peruki i mroczne makijaże – to jedyny obowiązujący strój na Zamku Lipowieckim w najbliższą niedzielę 31 sierpnia. Zapraszamy na szczególny, bo jubileuszowy Zlot Wiedźm i Czarownic pod patronatem Wrót Małopolski. Regionalne czarownice i wiedźmy mogą już odliczać czas od dedykowanej im imprezie!
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem gdzie spotykają się ze sobą zespoły z różnych stron świata i z odmiennych kręgów kulturowych by zaprezentować autentyczny folklor, bogate tradycje, muzykę, taniec, śpiew i stroje. Impreza potrwa do soboty 30 sierpnia.
Twoja jednostka straży pożarnej ma u siebie strażaka, który zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie? Teraz możecie zgłosić go do konkursu „Strażak Roku Województwa Małopolskiego”. Konkurs prowadzony jest przez cały rok.
Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.
Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 31 sierpnia!
123
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia