Archiwum wydarzeń
select
select
 
2014-10-24
Jean-Claude Juncker, Przewodniczący Komisji Europejskiej, przedstawił w środę przed Parlamentem Europejskim proponowane Kolegium Komisarzy oraz swoje polityczne priorytety na lata 2014-2020. Po debacie, posłowie przegłosowali powołanie Kolegium Komisarzy na pięcioletnią kadencję (423 głosów za, na 751).
2014-10-24
Podczas szóstej już konferencji, Annual Business in Małopolska Meeting zostały wręczone Małopolskie Nagrody Gospodarcze. To prestiżowe wyróżnienie otrzymały: ALMUS sp. z o.o. w kategorii „Mały Przedsiębiorca”, PACK PLUS Sp. z o.o. Sp. k. w kategorii „Średni Przedsiębiorca” oraz Valeo Autosystemy Sp. z o.o. w kategorii „Duży Przedsiębiorca”.
2014-10-24
Marie Curie vocational high school wants to send and receive trainees to/in companies. The studies are about health, care, hygiene, cosmetic and perfumery.
2014-10-24
The structure would like to establish contacts with a similar age (14 – 18 y.o) school, in the field of similar trainings (security, safety and prevention, local services) or trainings related to sports, army, welfare, social work, rescue.
2014-10-24
Discover the cultural and industrial heritage of Europe along the course of its rivers. The Rete Europa 2020  is looking for partners for a  COSME call for proposals Transnational cultural tourism products an Tourism and accessibility for all  project – THEME 1 - Cooperation projects to support transnational tourism based on European cultural and industrial heritage”
2014-10-24

Erasmus+ Key Action 1 - Exchange of experience on common platforms for training, lifelong learning and employment in segregated areas Development Gothenburg North East is looking for European partners interested in participating in a transnational mobility project within the frame of the Erasmus+ programme, Key Action 1.

2014-10-23
Pokaz lekcji on-line realizowanej w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej oraz dyskusje i prelekcje specjalistów w dziedzinach edukacji oraz nowoczesnych technologii informatycznych – już w najbliższy piątek (24 października) na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się Konferencja Edukacyjna pn. „MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA - PROJEKT PILOTAŻOWY” PONAD BARIERAMI W EDUKACJI. W spotkaniu wezmą udział m.in. samorządowcy, eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju,  naukowcy z uczelni partnerskich (AGH, PK, UJ, UP, UEK, UR,), przedsiębiorcy (Cisco Systems, IBM, Solidex S.A.) oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół biorących udział w projekcie.
 
 
Polecamy
Czy smart city może stać się dźwignią rozwoju gospodarczego miasta? Jak otwarte dane i monitoring usług miejskich mogą wpłynąć na kontakt pomiędzy administracją a mieszkańcami? Jak umiejętnie wykorzystać potencjał mieszkańców Krakowa aby sami chcieli i mogli planować swoje miasto? Te i inne tematy poruszone zostaną już 7 listopada 2014 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego podczas konferencji podsumowującej dotychczasowe działania projektu „SMART_KOM. Kraków w sieci inteligentnych miast”.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Nie tylko Kraków, ale także między innymi Sękowa, Limanowa, Wapienne czy Gorlice to miejsca ważnych wydarzeń związanych z I wojną światową. W związku z 100. rocznicą jej wybuchu upamiętniamy te miejsca szczególnymi wydarzeniami.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Od muzyki klasycznej i operowej, przez góralskie i jazzowe klimaty, po festiwale popkultury - Małopolska rozbrzmiewa tysiącami dźwięków! Poznaj najważniejsze festiwale, które na stałe wpisały się w kalendarz regionalnych wydarzeń kulturalnych. "Małopolska. I wszystko gra!".
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia