Archiwum wydarzeń
select
select
 
2014-11-21
Podmioty lobbingowe wpływające na legislację europejską wymagają większej kontroli, stąd plan wprowadzenia polityki zwiększającej przejrzystość. W ramach działań intensyfikujących transparentność lobbystów, Parlament Europejski (PE) oraz Komisja Europejska (KE) postanowiły utworzyć i wprowadzić „Rejestr służący przejrzystości”, mający na celu udostępnienie bezpośredniego i łatwego dostępu do informacji na temat podmiotów wywierających wpływy na procesy decyzyjne w UE, czyje interesy są wspierane oraz informacji dotyczących skali środków inwestowanych w działalność.
2014-11-21
The Adult Education School centre (Tenerife) want to develop a project based on the creation of mobile apps with an educational purpose “Framework for Adult learning”. The projects aims to empower learners’ basic skills and to work collaboratively with learners from other countries.
2014-11-20
W środę 26 listopada o godz. 17.00 w auli wykładowej Kliniki im. prof. Andrzeja Szczeklika (Kraków, Skawińska 8) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Koncertów Przy Białym Fortepianie. Wystąpią Dariusz Kowalski (recytacje) i Joachim Mencel, który na białym fortepianie profesora Szczeklika i na lirze korbowej zagra własne kompozycje do utworów Cypriana Kamila Norwida.
2014-11-20
Od połowy listopada do 10 grudnia w całej Małopolsce prowadzona będzie kampania społeczna zachęcająca mieszkańców regionu do poprawy szeroko rozumianych kontaktów międzyludzkich. Akcja jest odpowiedzią na niepokojące badania socjologiczne pokazujące, iż żyjemy w coraz większej społecznej izolacji.
2014-11-20
Rozpoczęła się rejestracja do III edycji ogólnopolskiego konkursu astronomicznego „Astrolabium”, organizowanego przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację „Akademia Astronomii”. Rejestracja potrwa do końca lutego 2015 roku. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów ogólnokształcących.
2014-11-19
Podczas kolejnego odcinka TechCampu zostaną rozłożone na części pierwsze technologie mobilne, by dowiedzieć się jakie trendy rządzą dziś w świecie Androida, iOS i Windows Phone.
2014-11-19
Już w najbliższą niedzielę 23 listopada w imieniu w Rabce-Zdrój odbędą się mistrzowskie warsztaty dla muzyków sekcji rytmicznej, czyli gitarzystów basowych i perkusistów.
 
 
Polecamy
Najważniejsze są organizacje stawiające na aktywność prospołeczną! To nic nowego?! A jednak! Wiele organizacji społecznych po prostu nie istnieje w naszej świadomości! A powinny! Konkurs o Nagrodę „Kryształy Soli” podkreśla wartość organizacji, wzmacnia ich wizerunek oraz co najważniejsze docenia ich pracę = codzienny wysiłek w niesieniu pomocy innym!
Jesteś liderem stowarzyszenia, fundacji, a może członkiem wybranej organizacji społecznej? Być może  sam podejmujesz działania na rzecz innych, o których nikt dotąd nie słyszał? Jeśli nie jest Ci obca pomoc udzielana innym osobom oraz znasz osoby, które bezinteresownie tę pomoc niosą - to właśnie CIEBIE szukamy! Naprawdę! Twoje działania oraz działania osób w Twoim otoczeniu zasługują na szczególną uwagę!
Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza na debatę FORUM PRZESTRZENI. MAŁOPOLSKA, która odbędzie się 4 grudnia 2014 roku, godz. 9.00 – 18.30, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
12
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia