Archiwum wydarzeń
select
select
 
2014-09-19

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie
Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie
Chrzanowska Izba Gospodarcza
Miasto Chrzanów

zapraszają na

V POLSKO - UKRAIŃSKĄ KONFERENCJĘ GOSPODARCZĄ

2014-09-19
Kask, w którym wyląduje na Marsie jeden z członków amerykańskiej ekspedycji, kultowe już okulary Massada, wnętrze limitowanej edycji VW Bettle GSR i kilka zdobytych Red Dot-ów, jednych z ważniejszych nagród wzorniczych na świecie – to tylko ułamek dorobku absolwentów Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawy, konferencja i publikacje złożą się na obchody 50-lecia WFP. To jedno z największych tegorocznych wydarzeń związanych z designem w Polsce.
2014-09-19
Koncertem w wykonaniu Śląskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego zakończy się II edycja festiwalu EMANACJE. W sobotni wieczór, 20 września zapraszamy do Lusławic na koncert finałowy, gdzie w wykonaniu młodej orkiestry usłyszymy utwory Andrzeja Panufnika i Ludwiga van Beethovena. Jako solistka, w Koncercie fortepianowym Panufnika wystąpi Beata Bilińska!
2014-09-19
Zachęcamy do spędzenia ostatniego wrześniowego weekendu z OTWARTYMI PRACOWNIAMI na Szlaku Rzemiosła. 20 września spotkamy się w Bogdanówce na warsztatach rzeźby ludowej, a 21 września w Stryszawie na warsztatach tworzenia zabawek z siana.
2014-09-19
W weekend, 20-21 września na Błoniach Zabierzowskich potrwa II Jarmark Norbertański, czyli największa impreza rycerska w Małopolsce. Impreza składa się z dwóch dni: Rycerskiej Soboty, pełnej walk, kaskaderki konnej i historycznego rękodzieła oraz ETNOniedzieli ze Szlakiem Rzemiosła.
2014-09-18
Najbliższa odsłona Małopolskiej Nocy Naukowców to już ósma edycja Wydarzenia, które nie tylko trwale wpisało się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych w Regionie, ale przede wszystkim wciąż pozostaje największą tego typu imprezą w kraju i jedną z największych w Europie!
2014-09-18
University of Zielona Góra – Visual arts institute (Lubuskie Region, Poland) is looking for a partner for a project related to art in public space, visual and street arts, design and creativity.
 
 
Polecamy
Wystartowała nowa kampania promocyjna Małopolski „Graj w korale”. Aktywnie angażuje Małopolan i turystów, bo opiera się na grze z 250 zagadkami dotyczącymi unikalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego naszego regionu. Udział w grze daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Wizualnie kampania nawiązuje do znanego już z poprzednich kampanii sznura czerwonych korali.
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze – już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Trwa akcja „Miejsce przyjazne maluchom”, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami. Na zgłoszenia czekamy od 1 do 28 września.
Jeden z nowoczesnych i komfortowych pociągów, które niebawem będą wozić pasażerów po Małopolsce i sąsiednich województwach może mieć nazwę, którą sam wymyślisz. Województwo wspólnie z Gazetą Krakowską ogłosiło konkurs na nazwy dla 16 nowych pociągów. Zgłoszenia można wysyłać do piątku 19 września. Do wygrania nagrody!
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Tej nocy otworzą się drzwi do fascynującego świata nauki. Wielu z nas czeka już na tę niepowtarzalną imprezę. W piątek, 26 września zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców!
123
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia