Archiwum wydarzeń
select
select
 
2015-04-24
Para Prezydencka spędzi najbliższą sobotę w Małopolsce. Odwiedzi Nowoczesny Dom Dziecka w Odporyszowie, weźmie udział w mszy świętej na Kasprowym Wierchu oraz w I Zjeździe Karpackim w Ludźmierzu. Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i jego małżonce towarzyszył będzie marszałek Marek Sowa.
2015-04-24
28 maja o godz. 18.00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl muzyczny „Nie jesteś sama”  Teatru Ateneum z Warszawy. Spektakl o miłości, tęsknocie i przyjaźni w wykonaniu dwóch wybitnych aktorek: Stanisławy Celińskiej i Krystyny Tkacz z towarzyszeniem aktora i reżysera Artura Barcisia.
2015-04-24
Decyzją Senatu RP rok 2015 jest Rokiem Witkiewiczów – Stanisława Ignacego (Witkacego) oraz jego ojca Stanisława. W tym roku bowiem mija 130 lat od urodzin Witkacego i 100 lat od śmierci Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego. W ramach obchodów tej wyjątkowej rocznicy Galeria Architektury GAGA oraz firma BoConcept zapraszają na konferencję z cyklu „Oblicza tradycji w polskim dizajnie. Konferencja poświęcona jest wzornictwu Podhala i Zakopanego.
2015-04-24
Narodowy artysta Ukrainy, laureat państwowej nagrody imienia Tarasa Szewczenki, jedyny artysta ukraiński zaliczony do Złotej Gildii Akademii Sztuki Współczesnej w Rzymie. W 2007 roku brytyjski dziennik The Daily Telegraph wymienił nazwisko Ivana Marchuka na liście setki geniuszów współczesności, tworzących nowy obraz świata.

2015-04-24
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza 25 kwietnia o godz. 12.00 na spacer po terenie dawnego obozu Płaszów.
2015-04-24
Trzebińskie Centrum Kultury - Dwór Zieleniewskich zaprasza 7 maja (czwartek) o godzinie 17:00 na benefis 70-lecia działalności kulturalnej i artystycznej Tadeusza Trębacza.
2015-04-23
W środę 22 kwietnia w Krynicy-Zdroju z okazji Światowego Dnia Ziemi odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, której współorganizatorami byli krynicki oddział Polskiego Klubu Ekologicznego i Naczelna Organizacja Techniczna.
 
 
Polecamy
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Celem serwisu jest ułatwienie współpracy przedsiębiorcom z przedstawicielami środowiska naukowego. Dostępne są tu oferty krakowskich szkół wyższych i instytutów badawczych, zawierające zakres świadczonych usług naukowo – badawczych, w tym m.in.: analizy, ekspertyzy, certyfikaty, oferty technologiczne, koordynacja wspólnych projektów badawczych oraz badań zleconych.
Zapraszamy Państwa do uzupełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat stanu dostępności obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnością ruchową w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) to nowoczesna platforma kreowania ruchu turystycznego. W MSIT czekają na turystów informatorzy dysponujący wiedzą i doświadczeniem, służący pomocą w zakresie, który umożliwi indywidualne zaplanowanie trasy zgodnie z osobistymi oczekiwaniami i zainteresowaniami. MSIT to kompleksowa informacja o walorach turystycznych Małopolski, jednolita i bogata gama wielojęzykowych wydawnictw z ofertą turystyczną regionu, w tym wydawnictwa dla osób niewidomych i słabo widzących,  oznakowanie turystyczne regionu, baza obiektów noclegowych i gastronomicznych z całego regionu.
12
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia