Archiwum wydarzeń
select
select
 
2016-05-24
Zbliża się drugi majowy weekend XVIII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Kilkanaście wyselekcjonowanych obiektów, w tym miejsca nieznane lub na co dzień niedostępne, interesujące historie i tradycje na wyciągnięcie ręki – tak w skrócie można opisać jedno z największych cyklicznych wydarzeń promujących bogactwo kulturowe Małopolski, Zapraszamy w najbliższy weekend 28–29 maja. W przypadku zwiedzania wielu obiektów konieczna jest wcześniejsza rezerwacja!
2016-05-27
Sobota, 28 maja to dzień inauguracji cyklicznego wydarzenia dzięki któremu będziemy na nowo odkrywać krakowski Kazimierz. Raz w miesiącu Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza na wspólne zwiedzanie Kazimierza – poszczególne spacery tematycznie nawiązywać będą do rocznicy ważnych, aczkolwiek nieco zapomnianych wydarzeń z dziejów krakowskiej społeczności żydowskiej. Udział w spacerach jest bezpłatny.
2016-05-24
W najbliższą środę, 25 maja, w 68. rocznicę stracenia przez komunistów rotmistrza Witolda Pileckiego na moście jego imienia w Tarnowie (w ciągu ulic Starodąbrowska - Mostowa) realizowana będzie akcja "Przynieś kwiat dla Bohatera". Inicjatorzy zachęcają do przyjścia tego dnia o dowolnej porze i pozostawienia rotmistrzowi kwiatu pamięci.
2016-05-24
Do 31 lipca można decydować czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS, czy też część przekazywać do OFE.
2016-05-24
Dworzec kolejowy w Nowym Sączu to chyba najlepsze miejsce dla takiej wystawy. "Skarby Małopolski - Po kolei od kolei, czyli Galicyjska Kolej Transwersalna" – to prezentacja prac konkursowych o tym samym tytule. Zapraszamy na wernisaż wystawy w sobotę 28 maja o godz. 10.
2016-05-26
Zabawy, warsztaty, pokazy, zwiedzanie i smakowite jedzenie – to wszystko czeka na dzieci z okazji Dnia Dziecka w środę, 1 czerwca (9-14) w Sądeckim Parku Etnograficznego i Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Wstęp 1 zł.
2016-05-24
Cykl 6 warsztatów oraz 2 konferencji – to propozycja programu Pre-Accelerator, którego celem jest wzmocnienie pozycji młodych innowatorów poprzez przekazanie im cennych narzędzi oraz informacji, niezbędnych do stworzenia firmy.
 
 
Polecamy
To przełom w prezentacji małopolskiego dziedzictwa i muzealnych zbiorów. Małopolska jako pierwszy region w Polsce oferuje tak szeroki, łatwy i atrakcyjny dostęp do zasobów kultury. Portal Wirtualne Muzea Małopolski, prezentuje w formacie 3 i 2D kilkaset eksponatów wybranych z kolekcji 35 muzeów.
Celem serwisu jest ułatwienie współpracy przedsiębiorcom z przedstawicielami środowiska naukowego. Dostępne są tu oferty krakowskich szkół wyższych i instytutów badawczych, zawierające zakres świadczonych usług naukowo – badawczych, w tym m.in.: analizy, ekspertyzy, certyfikaty, oferty technologiczne, koordynacja wspólnych projektów badawczych oraz badań zleconych.
Zapraszamy Państwa do uzupełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa opinii na temat stanu dostępności obiektów użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnością ruchową w Krakowie.
Wszyscy, którzy pragną poznać Małopolskę z bliska i w niestandardowy sposób polecamy serwis Małopolska To Go. To portal dla ludzi poszukujących inspiracji do podróżowania i odkrywania fenomenów Małopolski, który zachęca do odwiedzin regionu poprzez  nieznane miejsca, ciekawe historie i zwyczaje, wyjątkowe zabytki oraz wiele fenomenalnych miejsc nieznanych typowemu turyście.
Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT) to nowoczesna platforma kreowania ruchu turystycznego. W MSIT czekają na turystów informatorzy dysponujący wiedzą i doświadczeniem, służący pomocą w zakresie, który umożliwi indywidualne zaplanowanie trasy zgodnie z osobistymi oczekiwaniami i zainteresowaniami. MSIT to kompleksowa informacja o walorach turystycznych Małopolski, jednolita i bogata gama wielojęzykowych wydawnictw z ofertą turystyczną regionu, w tym wydawnictwa dla osób niewidomych i słabo widzących,  oznakowanie turystyczne regionu, baza obiektów noclegowych i gastronomicznych z całego regionu.
12
 
Przeskocz do głównej zawartości

Wydarzenia