Wirtualny spacer po Małopolsce

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele ciekawych miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. 

Dzięki uprzejmości nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga, autora wszystkich panoram, który udostępnił je na Wrotach Małopolski, nie wychodząc z domu możesz obejrzeć między innymi Biecz, Nowy Sącz, Krynicę, Muszynę czy Kamienne Miasto w Ciężkowicach, drewniane kościółki i cerkwie rozsiane po naszym regionie. W portalu można znaleźć również zdjęcia ze szczytów Pienin, Tatr, Gorców czy Beskidu Sądeckiego. Gwarantujemy zapierające dech w piersiach krajobrazy. 
Obejrzenie tych miejsc we Wrotach Małopolski sprawi, że na pewno będziesz chciał się przekonać, czy rzeczywiście na żywo są one tak fascynujące.

Autorowi serdecznie dziękujemy za udostępnienie panoram, a wszystkich zapraszamy na magiczną wycieczkę po Małopolsce.


Zobacz także:
 
Koncertem w wykonaniu Śląskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego zakończy się II edycja festiwalu EMANACJE. W sobotni wieczór, 20 września zapraszamy do Lusławic na koncert finałowy, gdzie w wykonaniu młodej orkiestry usłyszymy utwory Andrzeja Panufnika i Ludwiga van Beethovena. Jako solistka, w Koncercie fortepianowym Panufnika wystąpi Beata Bilińska!
Zachęcamy do spędzenia ostatniego wrześniowego weekendu z OTWARTYMI PRACOWNIAMI na Szlaku Rzemiosła. 20 września spotkamy się w Bogdanówce na warsztatach rzeźby ludowej, a 21 września w Stryszawie na warsztatach tworzenia zabawek z siana.
W weekend, 20-21 września na Błoniach Zabierzowskich potrwa II Jarmark Norbertański, czyli największa impreza rycerska w Małopolsce. Impreza składa się z dwóch dni: Rycerskiej Soboty, pełnej walk, kaskaderki konnej i historycznego rękodzieła oraz ETNOniedzieli ze Szlakiem Rzemiosła.
Turniej historyczny. Edycja Wyszehradzka odbędzie się na Zamku w Dębnie w niedzielę 21 września, w godzinach 12 - 20.
W programie występy drużyn rycerskich z Polaki, Czech, Słowacji i Węgier, ponadto wielki jarmark historyczny i tradycyjna gastronomia.
„Każdy koncert powinien być przygodą” – powiedział wczoraj wieczorem ( niedziela, 14 września)na rozpoczęcie tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum brytyjski dyrygent Charles Hazlewood. I faktycznie – wspólny występ Squarepushera z Sinfoniettą Cracovią pod jego dyrekcją okazał się tak fascynującym przeżyciem muzycznym, że porwał wszystkich widzów do owacji na stojąco!
W poniedziałek, 29 września w Nowym Sączu odbędzie się koncert promocyjny, zapowiadający przyszłoroczny XVIII Międzynarodowy Festiwal i XVI Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.
Starają się aby dla młodego pokolenia bogate tradycje zespołów były inspiracją do zachowania najcenniejszych i autentycznych wartości w śpiewie, tańcu, stroju i obrzędach a także źródłem do zachowania własnej historii i tożsamości regionalnej. Taki cel przyświeca organizatorom IV Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 września 2014 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej. Początek o godz. 15.
Kosmiczne i zaskakujące, śmieszne, ale też tragikomiczne i pełne ironii - najnowsze słuchowisko Radia Kraków zaskoczyć może nawet wielbicieli fanów "Gwiezdnych Wojen" i legendarnych gier komputerowych „Space Invaders". A biorąc pod uwagę niezwykłe okoliczności premiery - LORDA KANTORA Radio Kraków przygotowało specjalnie na inaugurację nowej siedziby Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - na pewno zaskoczy wielbicieli twórczości patrona Cricoteki. Zapraszamy już dziś (12 września o godz. 21.15, Radio Kraków.
Interaktywne wydarzenie, nowoczesne aranżacje i towarzyszące im wizuali-zacje. W 10. rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego jego muzyka zostanie przeniesiona na współczesny grunt i zabrzmi w zaskakujących aranżacjach, przygotowanych przez krakowskich artystów. Głównym pomysłodawcą tego nietypowego przedsięwzięcia jest Marcin Bzyk Nohucki. 19 września w krakowskim Dworku Białoprądnickim usłyszymy koncert „Kaczmarski inaczej”.
 
 

 
Przeskocz do głównej zawartości

Panoramy