Wirtualny spacer po Małopolsce

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele ciekawych miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. 

Dzięki uprzejmości nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga, autora wszystkich panoram, który udostępnił je na Wrotach Małopolski, nie wychodząc z domu możesz obejrzeć między innymi Biecz, Nowy Sącz, Krynicę, Muszynę czy Kamienne Miasto w Ciężkowicach, drewniane kościółki i cerkwie rozsiane po naszym regionie. W portalu można znaleźć również zdjęcia ze szczytów Pienin, Tatr, Gorców czy Beskidu Sądeckiego. Gwarantujemy zapierające dech w piersiach krajobrazy. 
Obejrzenie tych miejsc we Wrotach Małopolski sprawi, że na pewno będziesz chciał się przekonać, czy rzeczywiście na żywo są one tak fascynujące.

Autorowi serdecznie dziękujemy za udostępnienie panoram, a wszystkich zapraszamy na magiczną wycieczkę po Małopolsce.

Polecamy
„Klisze pamięci – labirynty” wystawa obrazów Mariana Kołodzieja, polskiego artysty plastyka, scenografa teatralnego i filmowego, którą można obejrzeć we franciszkańskim Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia, teraz dostępna jest także w internecie. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po tej niezwykłej ekspozycji.

Zobacz także:
 
W sobotę 2 lipca rozpoczyna się w Szczawnicy święto muzyki. Rusza festiwal Muzyka nad Zdrojami. Tegoroczną edycją zainauguruje świetny dziewczęcy chór Puellae Orantes, działający przy katedrze w Tarnowie, jeden z najlepszych tego typu zespołów, laureat licznych nagród konkursowych, zespół współpracujący ze znakomitymi muzykami jak, The King Singers, Canadian Brass, czy orkiestra Aukso. Kolejne koncerty 9, 16 i 22 lipca. Zapraszamy!
Warsztaty, sztuki teatralne, koncerty - jeszcze do niedzieli 3 lipca możemy brać udział w wydarzeniach 26. Festiwalu Kultury Żydowskiej. Jak co roku kulminacyjnym punktem festiwalu będzie sobotni (2 lipca) koncert Szalom na Szerokiej, Wstęp wolny! Partnerem imprezy jest Małopolska.
W niedzielę, 3 lipca o godz. 18 rozpocznie się czwarta edycja małopolskiego festiwalu EMANACJE, organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Tegoroczny festiwal zainauguruje w Lusławicach koncert w wykonaniu zespołu kameralnego Filharmonii Berlińskiej – Scharoun Ensemble Berlin! Będzie to jednocześnie inauguracja kolejnej edycji programu mistrzowskiej edukacji muzycznej – Letnia Akademia Muzyki 2016 – prowadzonej i przygotowanej przez berlińskich muzyków w Lusławicach już po raz trzeci!
Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące tematem do wystawy Medycyna w sztuce w MOCAK-u. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach muzeum. Wstęp wolny.
4 tony – tyle śmieci zebrali wolontariusze w ostatnich czerech edycjach Akcji Czyste Tarty. Kolejna piąta, już w najbliższy weekend, 1-2 lipca w Zakopanem. Każdy kto chciałby wziąć udział w akcji sprzątania szlaków turystycznych może wysłać swoje zgłoszenie. Wydarzenie wspierają między innymi himalaiści: Piotr Pustelnik, Leszek Cichy czy Rafał Sonik, medalista rajdu Dakar. 
Zobacz jak tworzony jest autentyczny folklor, weź udział w warsztatach tradycyjnego rzemiosła, doświadcz prawdziwej, żywej ETNOatmosfery. Zasmakuj EKOproduktów i ETNOsmaków: spróbuj ziół od prawdziwej zielarki, miodu od pszczelarza, regionalnych dań i produktów od lokalnych wytwórców! Zapraszamy na festiwal ETNOmania, który odbędzie się 17 lipca w skansenie w Wygiełzowie.
Zapraszamy na drugą edycję przeglądu filmowego Przestrzeń Obrazu. II Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej do Żydowskiego Muzeum Galicja. W tym roku zostaną zaprezentowane wielokrotnie nagradzane filmy, takie jak np. "Demon", "Klezmer", "Syn Szawła" czy "Miejsce urodzenia".
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim. Tym razem odbędzie się pokaz filmu pt. „K2. Dotknąć Nieba” (72’), z 2015 roku w reżyserii Elizy Kubarskiej. Film zdobył wiele międzynarodowych nagród m.in. Grand Prix – Złotą Gencjanę podczas Festiwalu Filmów Górskich w Trento w 2016 roku.
Muzeum Narodowe w Krakowie nabyło, korzystając z prawa pierwokupu, podczas aukcji w dniu 19 czerwca w domu aukcyjnym Agra Art Portret Szymona Darowskiego Jana Matejki, namalowany w 1858 roku. Zakup był możliwy dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obraz wylicytowano za 300 tys. zł.
 
 

 
Przeskocz do głównej zawartości

Panoramy