Wirtualny spacer po Małopolsce

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele ciekawych miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. 

Dzięki uprzejmości nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga, autora wszystkich panoram, który udostępnił je na Wrotach Małopolski, nie wychodząc z domu możesz obejrzeć między innymi Biecz, Nowy Sącz, Krynicę, Muszynę czy Kamienne Miasto w Ciężkowicach, drewniane kościółki i cerkwie rozsiane po naszym regionie. W portalu można znaleźć również zdjęcia ze szczytów Pienin, Tatr, Gorców czy Beskidu Sądeckiego. Gwarantujemy zapierające dech w piersiach krajobrazy. 
Obejrzenie tych miejsc we Wrotach Małopolski sprawi, że na pewno będziesz chciał się przekonać, czy rzeczywiście na żywo są one tak fascynujące.

Autorowi serdecznie dziękujemy za udostępnienie panoram, a wszystkich zapraszamy na magiczną wycieczkę po Małopolsce.

Polecamy
„Klisze pamięci – labirynty” wystawa obrazów Mariana Kołodzieja, polskiego artysty plastyka, scenografa teatralnego i filmowego, którą można obejrzeć we franciszkańskim Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia, teraz dostępna jest także w internecie. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po tej niezwykłej ekspozycji.

Zobacz także:
 
W niedzielę, 8 maja w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w ramach cyklicznej imprezy „Majówka u Paderewskiego” odbędzie się koncert trzech tenorów. Wystąpią Adam Zdunikowski, Adam Sobierajski oraz występujący w charakterze gospodarza – Łukasz Gaj. Ale to nie wszystko. Organizatorzy zapraszają rodziny na pokaz balonowy, degustację regionalnych potraw i win oraz kiermasz rękodzieła.
Zespołu Kroke nikomu nie trzeba przedstawiać. W najbliższą sobotę (30 kwietnia) nadarza się doskonała okazja, żeby posłuchać muzyków i to zupełnie za darmo. A jeśli dodamy, że koncert odbędzie się w otoczeniu pięknego gorlickiego rynku – tym bardziej nie powinno nas tam zabraknąć. Zapraszamy na koncert „4 Strony Karpat”, który rozpocznie się o godz. 17. Koncert organizowany jest w ramach Dni Gorlic 2016.
Na miłośników narciarstwa, jego historii, ski-touringu i free-ridu czeka nie lada gratka. 30 kwietnia (sobota) w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza przy ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem odbędzie się Dzień Narciarza. Planowane są spotkania z ciekawymi ludźmi nart, pokazy filmów narciarskich i drewnianych nart. To najważniejsze wydarzenie towarzyszące wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”.
Koncert zespołu Zakopawer, 30. Tarnowska Nagroda Filmowa, spektakle teatralne czy wystawy to tylko część atrakcji jakie czekają na tych, którzy zdecydują się na majówkę w Tarnowie. 
Trekking dla odważnych, czyli V Tour Mszana Dolna (siedem szczytów w jeden dzień), który startuje w niedzielę, 1 maja o 5 rano inauguruje VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy. To cykl imprez, które promują kulturę, tradycję i folklor regionu, ale także aktywne spędzanie czasu, rajdy i piesze wędrówki po tym regionie.
Helga Hošková-Weissová jest jednym z nielicznych dzieci, które przeżyły obóz koncentracyjny Terezin. Urodziła się 10. listopada 1929 roku w Pradze. 10. grudnia 1941 roku, razem z rodzicami została włączona do jednego z pierwszych transportów, które wyruszyły do Terezina. Dziewczynka miała ze sobą blok, pudełko z farbami wodnymi, pastele i ołówki i rysowała obozową rzeczywistość. Teraz część tych prac możemy zobaczyć w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Wernisaż wystawy w czwartek, 27 kwietnia o godz. 18.
Nazwiska z pierwszych stron gazet i z napisów końcowych, 100 propozycji filmowych w ramach 10 sekcji, kino autorskie z całego świata - już 29 kwietnia (piątek) zaczynamy w Krakowie 9.edycję NETIA OFF CAMERA. Co czeka festiwalową publiczność?
Jakub Ćwiek, jeden z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia, zaprasza czytelników do ponurego i intrygującego świata swojej najnowszej powieści fantastycznej. Z okazji premiery „Grimm City. Wilk” autor spotka się z czytelnikami w krakowskim salonie Empik Bonarka już w poniedziałek, 25 kwietnia.
Sobota, 23 kwietnia to dzień inauguracji nowego obiektu muzealnego Muzeum Narodowego w Krakowie. W samym centrum Krakowa, przy ul. Piłsudskiego 12, zostaje otwarty Pawilon Józefa Czapskiego, wybitnego intelektualisty, pisarza, malarza, świadka najbardziej dramatycznych wydarzeń XX wieku poświęcony jest jego życiu i twórczości. Z tej okazji od soboty, 23 do wtorku 26 kwietnia zapraszamy na dni otwarte Pawilonu Czapskiego. Wstęp wolny.
 
 

 
Przeskocz do głównej zawartości

Panoramy