Wirtualny spacer po Małopolsce

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele ciekawych miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. 

Dzięki uprzejmości nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga, autora wszystkich panoram, który udostępnił je na Wrotach Małopolski, nie wychodząc z domu możesz obejrzeć między innymi Biecz, Nowy Sącz, Krynicę, Muszynę czy Kamienne Miasto w Ciężkowicach, drewniane kościółki i cerkwie rozsiane po naszym regionie. W portalu można znaleźć również zdjęcia ze szczytów Pienin, Tatr, Gorców czy Beskidu Sądeckiego. Gwarantujemy zapierające dech w piersiach krajobrazy. 
Obejrzenie tych miejsc we Wrotach Małopolski sprawi, że na pewno będziesz chciał się przekonać, czy rzeczywiście na żywo są one tak fascynujące.

Autorowi serdecznie dziękujemy za udostępnienie panoram, a wszystkich zapraszamy na magiczną wycieczkę po Małopolsce.

Polecamy
„Klisze pamięci – labirynty” wystawa obrazów Mariana Kołodzieja, polskiego artysty plastyka, scenografa teatralnego i filmowego, którą można obejrzeć we franciszkańskim Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia, teraz dostępna jest także w internecie. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po tej niezwykłej ekspozycji.

Zobacz także:
 
Stowarzyszenie Willa Decjusza, Muzeum Miejskie w Suchej Beskidzkiej oraz Miejski Ośrodek Kultury „Zamek” zapraszają na zwiedzanie Zamku w Suchej Beskidzkiej. Wyjazd z Krakowa odbędzie się w sobotę 25 października 2014, o godz.13.00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem kasia@villa.org.pl do 24.10 do godz.15.00.
Już za niespełna tydzień w dniach od 24 do 30 października 2014 r. rozpocznie się w Tarnowie główny blok kolejnej, trzeciej już edycji Festiwalu Niepodległości, imprezy oddolnie organizowanej przez sygnatariuszy Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości. Festiwal obudowuje rocznicę najważniejszego wydarzenia dla tożsamości patriotycznej i obywatelskiej Tarnowa, jakim był zryw niepodległościowy mieszkańców miasta i najbliższej okolicy w październiku roku 1918.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Włoski Instytut Kultury w Krakowie serdecznie zapraszają na wystawę "Serce Pinokia: Włoska literatura dziecięca w Polsce". Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 21.10.2014 o godz. 12.00, na parterze WBP w Krakowie.
Tarnowskie Stowarzyszenie Artystyczne ArtContest już po raz siódmy organizuje międzynarodowy Festiwal GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST - jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych organizowanych w Tarnowie i Małopolsce. Festiwal ma na celu animację kulturalną w regionie oraz promowanie muzyki jazzowej w wykonaniu najwybitniejszych światowych i polskich artystów. Festiwal 7th GRUPA AZOTY JAZZ CONTEST odbędzie się w dniach od 7do 15 listopada 2014 roku w Lusławicach, Wierzchosławicach i Tarnowie.
12 października 2014 r. w wyjątkowym miejscu, w Bazylice Santa Maria in Aracoeli  (Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego), na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie, odbędzie się koncert DOM NA SKALE / LA CASA SULLA ROCCIA z udziałem krakowskiej piosenkarki, aktorki, autorki muzyki i tekstów Agnieszki Chrzanowskiej i włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo oraz innych znakomitych krakowskich muzyków. Koncert dedykowany jest Karolowi Wojtyle – poecie. Promuje we Włoszech Małopolskę, a szczególnie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.
„Małopolska Wieś dla Dzieci" - szlak stworzony przez niestrudzoną w pomysłach i konsekwentną w ich realizacji Bożenę Srebro, dyrektor Sądeckiej Organizacji Turystycznej - ma już aplikację mobilną na smartfony i tablety z systemem Android (od wersji 3.1 do najnowszej 4.4).
Znamy laureatów 15 plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski. Najciekawszą atrakcja turystyczną w tym roku okazała się Trasa Turystyczna Kopalni Soli Wieliczka z podziemną ekspozycją multimedialną w komorze Kazanów i Lill Górna, wydarzeniem – Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Głównym zwycięzcą tegorocznej edycji plebiscytu zostało Zakopane, które zwyciężyło w kategorii "Miejsce Niezwykłe".
W najbliższy weekend 4-5.10.2014 r. (sobota, niedziela), na Małym Rynku w Krakowie, podczas Jarmarku odbędzie się święto obwarzanka, bajgla i precelka krakowskiego wraz z pokazem ich formowania i wypieku w piecu.
W dniach 20-21 października 2014 r. w Krakowie odbędzie się Forum dla kultury. Małopolska. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczna jest jednak rejestracja przez formularz internetowy dostępny na stronie www.forumdlakultury.malopolska.pl do 10 października 2014 roku. Organizatorem forum jest Województwo Małopolskie i Małopolski Instytut Kultury.
 
 

 
Przeskocz do głównej zawartości

Panoramy