Wirtualny spacer po Małopolsce

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po magicznych terenach Małopolski. Tutaj możesz obejrzeć wiele ciekawych miejsc naszego regionu w formie panoram 3D. 

Dzięki uprzejmości nowosądeckiego fotografa Macieja G. Szlinga, autora wszystkich panoram, który udostępnił je na Wrotach Małopolski, nie wychodząc z domu możesz obejrzeć między innymi Biecz, Nowy Sącz, Krynicę, Muszynę czy Kamienne Miasto w Ciężkowicach, drewniane kościółki i cerkwie rozsiane po naszym regionie. W portalu można znaleźć również zdjęcia ze szczytów Pienin, Tatr, Gorców czy Beskidu Sądeckiego. Gwarantujemy zapierające dech w piersiach krajobrazy. 
Obejrzenie tych miejsc we Wrotach Małopolski sprawi, że na pewno będziesz chciał się przekonać, czy rzeczywiście na żywo są one tak fascynujące.

Autorowi serdecznie dziękujemy za udostępnienie panoram, a wszystkich zapraszamy na magiczną wycieczkę po Małopolsce.


Zobacz także:
 
Najbliższa sobota (26 lipca, godz. 10) to dzień inauguracji nowego szlaku w Małopolsce. Szlak Stylu Zakopiańskiego startuje w Muzeum Stylu Zakopiańskiego willi Koliba, a kończy się w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach. Z tej okazji zapraszamy także do gry zakopiańsko-tatrzańskiej, która będzie biec na trasie nowego szlaku.
Szukasz propozycji na spędzenie soboty w mieście? Wybierz się na FestGranie w Dworku Białoprądnickim. Ten festiwal to mnóstwo ciekawych, bezpłatnych koncertów w zielonym plenerze. Rock, jazz, rock'n'roll, a w najbliższą sobotę (26 lipca, godz. 18.) - world music i Que Passa.
Koncert wybranych chopinowskich dzieł w wyjątkowej scenerii Willi Atma zapowie 1 sierpnia (piątek) 6. edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach“ w Zakopanem. Zagrają wybitni artyści młodego pokolenia – wiolonczelista Rafał Jezierski, koncertmistrz Orquestra de la Comunitat Valenciana oraz hiszpańska pianistka Nieves Pascual.
Już 26 lipca w kościele św. Marcina przy ul. Grodzkiej 58 na zaproszenie Capelli Cracoviensis wystąpią kameraliści Akademie für Alte Musik Berlin, by z uczestnikami Akademii Bachowskiej wykonać dzieło doskonałe - Sztukę fugi Johanna Sebastiana Bacha.
Lipcowy koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem” odbędzie się już w niedzielę 27 lipca 2014 r. o godz. 16.00. Porywający repertuar zaprezentują Beata Wardak - mezzosopran i Leszek Świdziński – tenor oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod batutą Jerzego Sobeńko.
Zapraszamy na 48. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Na tej jednej z najsławniejszych imprez kulturalnych w naszym kraju wystąpi wielu solistów śpiewających na polskich i zagranicznych scenach muzycznych. Festiwal rozpocznie się w sobotę 9 sierpnia, a zakończy się po 8 dniach, 16 sierpnia.
Za nami upalna niedziela (20 lipca) z Festiwalem ETNOmania. Było kolorowo i smakowicie, dopisała zarówno aura, jak i goście. Festiwal odwiedziło około 4000 etnomaniaków! Na imprezie, która jak co roku odbywa się w skansenie – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, można było sprawdzić, jak tradycja odnajduje się we współczesności.
Cztery tysiące wykonawców w ponad stu zespołach pieśni i tańca, w tym piętnaście grup z Europy, Azji i Ameryki Środkowej – tak zapowiada się 51. edycja Tygodnia Kultury Beskidzkiej, który rozpocznie się już w sobotę 26. lipca i potrwa do 3. sierpnia.
Ostatni smakowity półfinał zawitał do grodu św. Kingi. Eksperci kulinarni oraz publiczność Starego Sącza wybierali najlepsze specjały z subregionu sądeckiego. Były degustacje małopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych, warsztaty i pokazy oraz wspólne gotowanie z udziałem przedstawicieli władz województwa i Starego Sącza.
 
 

 
Przeskocz do głównej zawartości

Panoramy