Wydarzenia - Mini lista wydarzeń
 
Wadowice to trzeci przystanek w kulinarnej podróży po regionie, jakim jest Małopolski Festiwal Smaku. Wszyscy, którzy odwiedzili w niedzielę plac Jana Pawła II mogli przekonać się, że miasto słynie nie tylko z papieskich kremówek. W plenerowej kuchni dla gości festiwalu wraz z szefami kuchni i blogerami gotowali: marszałek Marek Sowa, minister sprawiedliwości Borys Budka i Mateusz Klinowski - burmistrz Wadowic.
Kolejnym gospodarzem półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku był Oświęcim. Każdy kto 14 czerwca przyszedł na oświęcimski rynek mógł poobserwować jak dania przygotowują kulinarni blogerzy, szefowie kuchni, kucharze z Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników, a także samorządowcy.
Pierwszy smakowity półfinał zawitał do solnego miasta. Eksperci kulinarni oraz publiczność Wieliczki wybierali najlepsze specjały z subregionu krakowskiego. Były degustacje małopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych,  pokazy oraz wspólne gotowanie z udziałem przedstawicieli władz województwa i Wieliczki.
Już w najbliższą niedzielę (7 czerwca) zapraszamy do Wieliczki na pierwszy z siedmiu półfinałów 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Będzie smacznie i muzycznie.
Trwają przygotowania do wielkiej i smakowitej podróży po Małopolsce. Ta wyprawa będzie pełna niespodzianek. Od Wieliczki, przez Oświęcim, Wadowice, Miechów, Nowy Targ, Tarnów, Stary Sącz rozciąga się trasa kulinarnych doznań. Wytyczają ją niezwykłe aromaty i tradycyjne smaki. Już niedługo wyruszamy w drogę po raz jedenasty!
Przez trzy dni płyta Rynku Głównego w Krakowie zamieni się w ogromny jarmark wielkanocny. Na stoiskach producentów żywności prezentowane będą świąteczne dania i produkty tradycyjne. Będzie można zakupić m.in.: tradycyjny żurek wielkanocny, jaja serwowane na różne sposoby, smakowite wędliny domowej produkcji oraz wiele innych regionalnych przysmaków.
 
 


Polecamy
W 2013 roku Samorząd Województwa Małopolskiego pozyskał Partnera Strategicznego Małopolskiego Festiwalu Smaku, który umożliwił stworzenie całorocznego systemu sprzedaży małopolskich produktów tradycyjnych, regionalnych i znanych z Małopolskiego Festiwalu Smaku. 6 sierpnia 2013 roku Województwo Małopolskie podpisało Porozumienie o współpracy z siecią Delikatesów Alma w tym zakresie. Od 2013 roku w Delikatesach Alma w całej Polsce można kupić małopolskie produkty tradycyjne i regionalne pod wspólną marką „Małopolski Smak”.
Prezentujemy listę miejsc stałej sprzedaży małopolskich rarytasów: produktów regionalnych, tradycyjnych oraz tych znanych z Małopolskiego Festiwalu Smaku. Wskazujemy także, gdzie szukać informacji o produktach dostępnych sezonowo lub na zamówienie. Podpowiadamy, dokąd i kiedy udać się, by popróbować legendarnych specjałów alkoholowych.
Różnorodność Małopolski dostrzegana jest na każdym kroku. To po pierwsze odmieność geograficzna poszczególnych jej części, począwszy od Podhala i Tatr, aż po piaski Pustyni Błędowskiej. To zróżnicowanie widać w rozmaitych aspektach: architekturze, odmiennych tradycjach, a nawet różnicach religijnych. Małopolska różnorodność jest dostrzegalna także poprzez to co pojawia się na naszych stołach.
Oscypki robić to trudna sztuka. Słuchaj rad starego bacy i bierz się do roboty. Na początek zagoń  owce do zagrody!
 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolski Smak