Małopolska. Czas Ludzki

Małopolska niepospolita. Małopolska niebanalna. Małopolska nieoczywista. Małopolska bogata. Małopolska żywa. Region ludzi pełnych werwy, walczących, otwartych na nowości, celebrujących przeszłość, ironicznych i radosnych „we dnie i w nocy”, „na co dzień i od wielkiego dzwonu”.
Obyczaje są – jak język – zwierciadłem. Przejrzyjmy się w tym lustrze. Zobaczymy siebie w zapachu i barwach pór roku, w małostkowości i w dumie, z koroną lub wiankiem na głowie i w zauroczeniu odpustową bibułką. (...)

Wydawca: UMWM
Koncepcja: Katarzyna Bik, Krzysztof Markiel
Redakcja: Katarzyna Bik
Teksty: Marta Dvorak, Ewa Kozakiewicz, Katarzyna Olejarczyk, Anna Siedlik, Małgorzata Skowrońska, Agnieszka Widacka-Bisaga,Andrzej Zaręba, Adrianna Zwolińska-Olszak  

 
 

Zobacz również...
Cudownie jest wciąż odkrywać to, co wydaje się już dawno odkryte. Wystarczy zmienić kąt i ostrość patrzenia. Wykadrować. Inaczej kojarzyć. Pobudzić myślenie. Piękno i niezwykłość Małopolski. Niepospolitość. Jak ją poznać? Czym się wyróżnia? Jak jej niepospolitość rozumieć? Jakich kluczy użyć do jej opisania? Czy nie jest to region jednak tak różnorodny i bogaty, że niepoddający się rutynie ustalonych sądów i łatwych skojarzeń? (...)
Czy niektóre małopolskie rytuały są dla Ciebie zaskoczeniem? Czy któreś z nich podobne są do tych z Twojego regionu bądź regionu Twoich bliskich? Zapraszamy na ciekawą podróż po małopolskich rytuałach...
 
Przeskocz do głównej zawartości

Małopolska - Czas Ludzki